Lietuvių kalbos dienos Imanuelio Kanto bibliotekoje

Nuo 2024 m. vasario 16 d. iki kovo 11 d. visoje Lietuvoje vyks įvairūs renginiai skirti paminėti Lietuvių kalbos dienas. Tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Prie šios progos prisidės ir renginių ciklą dovanos Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka. Joje bus organizuojamos įvairios edukacijos, protų mūšiai, konkursai ir paskaitos vaikams ir suaugusiems. Biblioteka yra paruošusi net devynis skirtingus renginius.

Daug edukacinių veiklų skirta mažiesiems, siekiant stiprinti vaikučių ryšį su lietuvių kalba, tautosaka, kūrybiškai pažinti lietuvišką abėcėlę. Vyresniems moksleiviams, kaip ir kasmet, bus organizuojamas protų mūšis „Būti yra daryti (I. Kantas)“. Lietuvių kalbos istorija, kalbos norminimas, filosofinės idėjos nėra pačios mėgstamiausios moksleivių ir net suaugusiųjų temos. Todėl paruoštas interaktyvus pabėgimo kambarys „Nuo apšviestūno iki inteligento“ leis 8–12 klasių moksleiviams kitaip pažinti bent vieną kalbininką, filosofą ir rašytoją – per įvairiausias užduotis ir įmenant užkoduotus faktus.

Minint lietuvių kalbos dienas, biblioteka meta iššūkį užsienio lietuvių bendruomenėms – skelbiame konkursą „Aš ir knyga alsuojanti Lietuva“, siekiant aktualizuoti lietuviškos knygos svarbą.  Renginiuose sulauksime ir garbingų svečių. Viena iš jų, Klaipėdos universiteto bei Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja, lektorė – prof. dr. Roma Bončkutė, kuri skaitys paskaitą „Simono Daukanto laimės formulė lietuviams“. Lietuvių kalbos dienos renginius užbaigsime rašydami Nacionalinį diktantą, kuris bus transliuojamas per LRT radiją.

Kviečiame visus norinčius dalyvauti renginiuose ir kartu puoselėti bei skleisti žinią apie lietuvių kalbą net už valstybės sienos ribų.

Renginių programa:

1. Edukacija „Žodis žvirbliu išskrenda“ / vasario 16 d. kovo 11 d. / apie smulkiąją tautosaką pradinių klasių moksleivių grupėms. Išankstinė registracija: tel. (8 46) 344604
    Vieta: KMSVB Pempininkų biblioteka (Taikos pr. 81A).

2. Protų mūšis „Būti yra daryti“ / vasario 29 d. / 11–12 klasių mokiniams. Išankstinė registracija: tel. (8 46) 448336.
    Vieta: Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8).

3. Pabėgimo kambarys „Nuo apšviestūno iki inteligento“ / vasario 16 d. – kovo 11 d. / 8–12 klasių mokiniams. Išankstinė registracija: tel. (8 46) 314727.
    Vieta: KMSVB „Kauno atžalyno” biblioteka (Kauno g. 49).

4. Nuotraukų konkursas „Aš ir knyga alsuojanti Lietuva“ / vasario 16 d. – kovo 11 d. / Lietuvių bendruomenėms užsienyje.
    Vieta: KMSVB „Kauno atžalyno” biblioteka (Kauno g. 49, tel. (8 46) 314727).

5. Edukacija „Žaidžiu lietuvišku žodžiu“ / vasario 16 d. – kovo 11 d. / pradinių klasių moksleivių grupėms. Išankstinė registracija: tel. (8 46) 314719.
    Vieta: KMSVB Vaikų ir jaunimo skyrius (Danės g. 7).

6. Edukacinis žaidimas „Svetimkūnis burnoje“ / vasario 16 d. – kovo 11 d. / 2–4 klasių moksleivių grupėms. Išankstinė registracija: tel. (8 46) 256224.
    Vieta: KMSVB „Kauno atžalyno“ biblioteka (Kauno g. 49).

7. Kūrybinė edukacija „Viens ir du ABĖCĖLE, aš kartu“ / vasario 29 d. 10 val. / 4–6 metų
    Vieta: KMSVB „Karlskronos“ biblioteka (Laukininkų g. 50).

8. Paskaita „Simono Daukanto laimės formulė lietuviams“ / kovo 9 d. 14 val. / lektorė – prof. dr. Roma Bončkutė.
    Vieta: Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji I. Kanto biblioteka (Turgaus g. 8).

9. „Nacionalinis diktantas: Rašyk. Klysk. Išmok.“ / kovo 15 d. 11 val. /
    Vieta: KMSVB Jaunimo biblioteka su Atvira jaunimo erdve (Tilžės g. 9) ir KMSVB „Kauno atžalyno“ biblioteka (Kauno g. 49)