Nacionalinis diktantas: Rašyk. Klysk. Išmok

2024 kovo 15 d. 11.00 / Įvairūs bibliotekos padaliniai

Kovo 15 d., penktadienį, 11.00 val. kviečiame visus rašyti nacionalinį diktantą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo (Tilžės g. 9) ir „Kauno atžalyno“ (Kauno g. 49) padaliniuose.

Po kelerių metų pertraukos sugrįžtantis Nacionalinis diktantas šiemet siūlo nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

„Rašyti diktantą kviečiame visus. Savo kalba galime rūpintis tik mes patys. Net jei klystame rašydami ar kalbėdami, visada galime tobulėti – kartu su draugais, kolegomis ar bendramoksliais. Tik kiekvieno mūsų apsisprendimas lems, kokia ateityje bus lietuvių kalba“, – teigia Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį. Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje. Specialiai Nacionaliniam diktantui tekstus kuria lietuvių rašytojai.

Keturioliktą kartą rengiamas Nacionalinis diktantas yra bendras VšĮ Pilietinės minties instituto ir LRT renginys, diktantą remia AB Šiaulių bankas.

Visa informacija apie projektą: www.diktantas.lt