Vaikams
logo

„Mėlynosios bibliotekos“ projekto pabaiga: projekto tęsinys – Melnragės biblioteka

„Mėlynosios bibliotekos“ projekto pabaiga: projekto tęsinys – Melnragės biblioteka

2022 metais Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka inicijavo projektą „Mėlynosios bibliotekos: organizacijos ir inovacijos mėlynajai ekonomikai ir vandens taršos prevencijai“ (projekto vadovė, bibliotekos kultūros projektų administratorė Birutė Andruškaitė). Į projektą buvo įtrauktos trys šalys: Lietuva, Latvija ir Norvegija. Projekto metu suorganizuotos keturios konferencijos, kurios vyko minėtose šalyse. Šiais metais, kovo 18 d., Norvegijos sostinėje Osle įvyko galutinis projekto renginys ir uždarymas.

Projektas „Mėlynosios bibliotekos“ gimė žvalgantis aplinkui ir suprantant, kur esame geografiškai. Mūsų visi bibliotekos padaliniai – Klaipėdoje, todėl negali nebūti nei vieno pas mus apsilankančio klaipėdiečio, kuriam nerūpėtų Baltijos jūros taršos klausimas. I. Kanto viešoji biblioteka vykdo edukacines veiklas, buria tvarias bendruomenes ir yra ne tik naujausių literatūros atradimų vieta, bet ir atvira erdvė miesto gyventojams, svečiams. Tvari kryptis vis dažniau tampa projektais arba projektų dalimi, todėl su „Mėlynųjų bibliotekų“ projektu mes dėjome didelį žingsnį pirmyn, siekdami tarptautinės partnerystės edukacijoje apie tvarumą ir jaunimo verslumą mėlynosios ekonomikos srityje.

Pirmasis projekto renginys „H2O kaip pradėti ir laimėti mėlynosios ekonomikos sektoriuje?“ įvyko 2022 m. rugsėjo 29 d. Osle (Norvegijoje). Ten susirinkę projekto atstovai diskutavo apie vandens taršą, aptarinėjo kaip jaunimas gali prisidėti prie mėlynosios ekonomikos.

2023 m. spalio 19 d. mūsų bibliotekos delegacija išvyko į Liepoją (Latviją). Ten įvyko jaunatviškas renginys „Jaunimo verslumas Mėlynojoje ekonomikoje“, žymintis svarbų etapą kelyje į tvarią plėtrą ir inovacijas mėlynojoje ekonomikoje.

Labai džiaugėmės, kad 2024 kovo 14 d. Latvijos ir Norvegijos atstovai svečiavosi mūsų šalyje. Konferencija įvyko Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje, kurioje dalyvavo: Agnese Zvirbule (Norvegija) – tvarios laivybos ekspertė, Dr. Tatjana Paulauskienė – Klaipėdos Universiteto mokslininkė, „Inobiostar“ direktorė, Deivis Bilkštis – visuomenininkas, Ieva Skovronskienė – „Dreamspot.lt“ atstovė.

Paskutinė konferencija „Jaunimo verslumas Mėlynojoje ekonomikoje“ įvyko 2024 m. kovo 18 d. Osle. Simboliška, kad šio projekto renginiai prasidėjo ir pasibaigė būtent Norvegijoje. Konferencijoje mūsų bibliotekos delegacija bendravo ir dar labiau stiprino ryšius su Latvijos bei Norvegijos projekto atstovais. Į diskusiją visus kvietė Oslo universiteto profesorius Josef Noll. Labai didžiuojamės, kad šio renginio metu Birutė Andruškaitė pristatė mūsų Melnragės bibliotekąkaip Mėlynąją biblioteką, kuri toliau tęs veiklas susijusias su mėlynąja ekonomika. Šis bibliotekos padalinys bus įtrauktas į kitas panašias projektines veiklas, organizuos renginius jūrine tematika.  

Nors „Mėlynosios bibliotekos“ projektas baigėsi, bet mėlynoji ekonomika nesibaigia niekada, ji mus „seka“ kiekviename žingsnyje – pradedant nuo numestos šiukšlės pakelėje. Šis projektas buvo skirtas atkreipti mūsų bibliotekos lankytojų, jaunimo dėmesį į mėlynąją ekonomiką, padėti jiems suprasti šios ekonomikos potencialą ir auginti tvarų jaunimo verslumą mėlynosios ekonomikos srityje.

Organizatorius: Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka

Partneriai: Ocean Industry Forum Oslofjord (Norvegija), Zinatnes un inovaciju parks (Latvija)

Informaciniai partneriai: Includia, Citizens in power, Lietuvos gamtos fondas, Liepojos centrinė biblioteka, Ventspilio biblioteka, Mayo county library, Turku biblioteka, MindmeUp.

Visa informacija skelbiama: https://www.biblioteka.lt/bluelibraries/

Projektas bendrai finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“ 


Atgal
Vaikams