Knygos „Šilutės Hugo Šojaus muziejus, dvaras, parkas – verta atrasti“ pristatymas

2024 kovo 27 d. 17.00 / KMSVB Meno skyrius

Kovo 27 d., trečiadienį, 17.00 val. kviečiame į konkurse „Klaipėdos knyga 2023“ dalyvaujančio leidinio „Šilutės Hugo Šojaus muziejus, dvaras, parkas – verta atrasti“ pristatymą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9). Dalyvauja: Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Muziejinių tyrimų skyriaus vedėja ir knygos sudarytoja Asta Bartkevičiūtė; Muziejinių projektų vadovė-edukatorė Živilė Girdžiūtė; Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Roma Šukienė.

Šilutės Hugo Šojaus muziejus įgyvendino Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos ir Šilutės rajono savivaldybės finansuotą projektą ir išleido reprezentacinį ir populiarinamąjį leidinį „Šilutės Hugo Šojaus muziejus, dvaras, parkas – verta atrasti“.

Leidinyje nuosekliai pristatoma Šilokarčemos (Šilutės) dvaro, muziejaus ir dvaro parko istorija. Daugiau kaip prieš 300 m. įkurtas Šilokarčemos dvaras, išgyvenęs klestėjimo, skolų ir atsigavimo laikotarpius, šiandien yra vienas iš geriausiai išlikusių Rytprūsių dvaro kompleksų. Jame XIX–XX a. sandūroje įkurtas pirmasis privatus Klaipėdos krašto muziejus viliojo siekiančiuosius žinių, o jo įkūrėją dr. Hugo Šojų lankė Lietuvos prezidentai, mokslo veikėjai, kiti valdžios ir kultūros elito atstovai. Sovietmečiu buvęs technikos mokykla, dabar dvaras atgavo savo pirminę paskirtį – skleisti žinią apie šio krašto paveldą.

Leidinyje aptariami dvaro komplekso pastatai ir dvare įkurtos ekspozicijos. Pristatoma ir muziejaus padalinių – Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio ir Macikų lagerių ekspozicijų dvasinės kultūros centro „Eglutė“, restauracijos centro – istorija, veikla ir eksponatai. Dvaro parkas, pažymėtas jau 1860 m. žemėlapyje, buvo atnaujintas ir išplėstas H. Šojaus. Pasodinta apie 150 skirtingų medžių ir krūmų, šiandieninį parką pagyvina skulptūros.

Knygoje gausu dabartinio ir jau prabėgusio laiko akimirkų. Greta pagrindinio teksto sudėta atskirų skyrelių su įdomiais faktais apie eksponatus, dvaro ir žymiausio dvarininko gyvenimą. Kokybiškas leidinys bus ir pažintinė-informacinė priemonė, ir graži dovana, ir prisiminimas apie aplankytą vietovę.

Ši knyga pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2023“. Už knygas balsuoti galima svetainėje www.biblioteka.lt/balsavimas arba „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49, Klaipėda), kur eksponuojamos visos konkurse dalyvaujančios knygos.

Informavimo tikslais renginyje bus fotografuojama ir/ar filmuojama.

Dalintis: https://www.fb.com/events/663454222515821

Renginio akimirkos