Juodojo rago vakarai Melnragės bibliotekoje. Liepa

Dovanojame naują kultūrinių vasaros renginių programą „Juodojo rago vakarai“. Susitikimai vyksta antradieniais Klaipėdos m. sav. Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Melnragės padalinyje (Molo g. 60). Antrasis renginių ciklo etapas pasitinka – liepos 11 d. 18.00 val. klasikinės muzikos koncertu „Smėlyje įspaustos pėdos lieka amžinai“. Muzikinę programą atliks Operos dainininkas, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Mindaugas Rojus ir pianistė, tarptautinių konkursų laureatė, natų leidinio su kompaktine plokštele ,,Pirmosios kregždės” sudarytoja ir redaktorė Inga Maknavičienė.

„Malonu, kad vos tik įvykus keliems kultūrinio ciklo vakarams, žmonės jau domisi vasaros renginių repertuaru. Klausimų sulaukiame ir iš skambinančiųjų, ir iš bibliotekos lankytojų. Publikos susižavėjimo šūksniai, plojimai džiugina tiek dalyvius, tiek mus bibliotekininkus. Džiaugiamės, kad apsilankiusieji išsineša gerą emociją, šiltą jausmą. Ir sugrįžta. O mes laukiame visų “, – sako bibliotekininkė Inesa Atkočaitienė.

Įdomus susitikimas laukia liepos 13 d. su Lietuvos Sveikuolių sąjungos garbės prezidentu Dainiumi Kepeniu. Jis pristatys savo iniciatyva išleistą Vydūno knygą „Sveikata. Jaunumas. Grožė“. Tai visiškai naujas, pirmą kartą pasirodžiusios 1928 m. knygos leidimas, kuris padės geriau suprasti filosofo dėstomų minčių prasmę šių dienų skaitytojui. Šiandien Vydūno išmintis yra kaip niekada aktuali. Knygos pristatymo metu bus pristatytas visuomenės sveikatinimo planas dešimčiai metų, sudarytas remiantis Vydūno filosofija.

Į pokalbį apie lietuvių teatro ir kino aktorių Vytautą Paukštę kviečiame gerbėjus ir bičiulius liepos 18 d. Bus pristatyta teatrologės Daivos Šabasevičienės ir aktoriaus dukros Ados Paukštytės neseniai išleista knyga „Pagrindinis vaidmuo – Vytautas Paukštė“. Iki pat paskutinių gyvenimo metų dirbęs Klaipėdos dramos teatre, sukūręs apie šimtą trisdešimt vaidmenų teatre ir apie septyniasdešimt – kine, savo talentu formavęs kelių kartų Lietuvos teatro žiūrovų skonį ir aktorinės meistrystės standartus. Liepą jam būtų sukakę 91-eri, šią liepą minėsime aktoriaus pirmąsias mirties metines. Renginio viešnia – Ada Paukštytė, renginį moderuos Jonas Baranauskas, muzikuos Andrius Zalieska.

Liepos 24 d. knygos „Armėnų tautos istorijos atspindžiai XIX a. pab.-XX a. pr. lietuvių spaudoje“ ir parodos – paveikslų iš knygos pristatymas. Leidinyje publikuojami Lietuvos periodikoje „Aušra“, „Varpas“, „Tėvynės sargas“, „Viltis“ ir kt. 1885–1923 m. išspausdinti straipsniai aktualiais armėnų tautos istorijos klausimais. Renginyje dalyvaus leidinio sudarytojas Ruslan Arutiunan.

Moterų vokalinio ansamblio „Vivace“ (vadovė Jurgita Gelumbickienė) koncertas „Visos upės suteka į vieną“  linksmins liepos 25-ąją.

Marinistinę veiklos kryptį puoselėjanti biblioteka liepos 24 – rugpjūčio 4 dienomis organizuos vaikų vasaros stovyklą „Mėlynasis krantas“ (registracija tel. 8 46 498041). Edukacijų ir susitikimų metu vaikams atsiskleis įvairiausios jūrinės paslaptys. Vaikai „pasimatuos“ jūreivio kostiumą, susipažins su narų-išminuotojų darbu, gelbėtojais, su žvejojimo ypatumais, išmoks saugiai elgtis krante ir jūroje, mylėti ir tausoti jūrą, daug laiko praleis gamtoje.

„Juodojo rago vakarai“ renginiai: https://biblioteka.lt/juodojo-rago-vakarai