Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)

2020 sausio 22 d. 17.30 val. Zitos Tallat-Kelpšaitės knygos „Ženklai ir žodžiai /Sings and words = Знаки и слова / 標誌和字“ pristatymas. Dalyvauja lituanistė Eglė Zalatoriūtė, aktorė Eglė Jackaitė. Leidėjas – „Jūrų informacijos centras".
Knygoje „Ženklai ir žodžiai“ lietuvių, anglų, rusų ir kinų kalbomis publikuojami žurnalo leidėjos įžanginiai žodžiai, parašyti nuo 1999 m. birželio iki 2019 m. birželio. Tai savotiškas Lietuvos jūrinės strategijos, jūros verslo kūrimo ir įgyvendinimo 20-mečio metraštis, rašomas pasaulio įvykių kontekste.

Ženklai ir žodžiai = Sings and words = Знаки и слова = 標誌和字 / sudarytoja Zita Tallat-Kelpšaitė. - Kalviškiai, Klaipėdos r.: Jūrų informacijos centras, 2019. - 544 p.: iliustr.. - Tiražas 1500 egz.. - ISBN 978-9955-9719-2-4.

Publicistė Zita Tallat-Kelpšaitė, ilgą laiką dirbusi „Lietuvos jūrų laivininkystėje“, turėjusi jūreivio pasą su įrašu „2-asis šturmanas“ ir kaip žurnalistė plaukiojusi įvairių tipų prekybos, žvejybos, mokslinių tyrimų laivais, apie jūrininkų gyvenimą bei darbą rašė straipsnius spaudai, kūrė televizijos laidas, 1991 m. išleido knygą – apysaką „Jūra, motule“.

Kartu sudėjus visus plaukiojimus, trukusius ilgiau nei dešimtmetį, autorė jūrose ir vandenynuose yra praleidusi daugiau nei dvejus metus. Z. Tallat-Kelpšaitė galutinai atgaivino prieškaryje Klaipėdoje leistą marinistikos žurnalą „Jūra“. 1999 m. žurnalas, pradėtas leisti lietuvių, rusų ir anglų kalbomis, pavadintas „Jūra. Mope. Sea“. Vėliau prie trijų kalbų pridėta ketvirtoji – kinų.

BALSAVIMAS: https://www.biblioteka.lt/lt/balsavimas