Spalio 21 d. 18 val. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks Lietuvos politikos forumas „Kaip pasaulyje keičiasi saugumo padėtis?“. Renginį tiesiogiai stebėti kviečiame artimiausiame Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padalinyje.

JAV palieka sąjungininkus kurdus ir sukuria prielaidas naujam karui Sirijoje, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ragina atšildyti santykius su Maskva, nes kitaip Rusija pateks į Kinijos įtaką. Ar tikrai „Europa išnyks“, jei nesutars su Rusija? Kaip reikėtų vertinti į Rusiją krypstančias senosios Europos simpatijas? Ar tai, kas vyksta Sirijoje, Turkijoje, Rytų Ukrainoje gali priversti perbraižyti raudonas linijas tarp Europos sąjungos ir Rusijos ir kaip tai keičia saugumo situaciją Europoje?

Apie visa tai – atvira akademikų, ekspertų bei politikų diskusija „Lietuvos politikos forume“.

Forumo dalyviai:

• Margarita Šešelgytė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė
  • Raimundas Karoblis, krašto apsaugos ministras
  • Laurynas Kasčiūnas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas, politologas, socialinių mokslų daktaras
  • Eglė Murauskaitė, vyriausioji mokslininkė Marylando Universiteto ICONS projekte ir Vilniaus Politikos Analizės Institute

Diskusiją moderuoja žurnalistas Edmundas Jakilaitis.