Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)

dramokr.jpg

Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešoji biblioteka neįgaliųjų organizacijas ir pavienius neįgalius asmenis vasarą skatino dalyvauti konkurse „Haiku Klaipėdos miestui“.

Spalio 5 d. (trečiadienį) 11.00 val. kviečiame į konkurso-parodos apdovanojimų renginį, kuris vyks I. Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8). Parodoje, skirtoje Klaipėdos miesto 770 metų jubiliejui, eksponuojami geriausi konkursui pateikti haiku kūriniai, kuriuos subtiliai iliustravo menininkė Inga Adikevičienė.

Parodą galima aplankyti iki spalio 14 d.

„Klaipėdoj lyja
Spalvoti skėčiai banguoja
Kaip Baltijos jūra“

Haiku – prozinės poezijos stilius, unikali Japonijos poezijos forma, kuri dėl savo struktūros ir žodžio taupumo leidžia pasiekti unikalias kombinacijas, taikliai, paprastai ir netikėtai išsakyti mintis, užslėptas emocijas. Šis žanras ypač naudingas tiems, kuriems sunku atsiverti, žodžiais įvardinti emocijas ir būsenas. Šiuo atveju pakanka vos kelių žodžių ar frazių, kad žmonės su proto ar psichikos negalia galėtų pajusti kūrybos procesą ir jo teikiamą naudą.

„Haiku dirbtuvės“ – ne individualus, bet visų grupės narių bendras kūrybinis procesas, kuris paskatino komunikuoti skirtingų bendruomenių narius ir pajusti bendravimo džiaugsmą. Šios dirbtuvės ir konkursas „Haiku Klaipėdos miestui“ organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Negalios iššūkis: integracija“.

Kviečiame aplankyti!