Vieta:  KMSVB Pempininkų padalinys (Taikos pr. 81A)

dramokr.jpg

Tarptautinės žydų kultūros dienos „Šalom visuos kraštuos“ kviečia rugsėjo 16 d. 17 val. į filmo „TESTAMENTAS“ peržiūrą – apie įslaptintus Holokausto liudytojų atsiminimus. 2017 | Izraelis | rež. Amichai Greenberg | drama. Trukmė 91 min.

Vieta: Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinys (Taikos pr. 81A)

Filmas pasakojantis apie Holokausto tyrėją Joelį, kuris yra įsitraukęs į teisinę kovą dėl žiaurių žydų žudynių Lensdorfe, įvykusių Antrojo Pasaulinio karo pabaigoje. Įtakinga pramoninkų šeima, ant kurios žemės vyko žudynės, planuoja įgyvendinti didelės apimties nekilnojamo turto projektą būtent toje vietoje. Joelis įtaria, kad vienas iš statybų tikslų – amžiams palaidoti įvykių atmintį, tačiau tam, kad projektas būtų sustabdytas, jam trūksta įrodymų.

Gilindamasis į šią istoriją Joelis nagrinėja įslaptintus Holokausto liudytojų atsiminimus. Jo didžiausiai nuostabai tarp atsiminimų jis aptinka ir savo motinos liudijimą, apie kurio egzistavimą jis nežinojo ir kuriame atskleidžiamos Joelio motinos gyvenimo paslaptys. Joelis, kuris, tarsi, atlieka dvigubą tyrimą, asmeninį ir mokslinį, jaučiasi įkalintas tarp tylos sienų. Vienoje tylos sienos pusėje yra tie, kurie neigia Holokaustą, kitoje – motinos vengimas kalbėti apie savo praeitį. Kaip istorikas, turintis įsipareigojimą kovoti dėl objektyvios tiesos, Joelis nusprendžia tęsti tyrimus nepaisydamas jokių aplinkybių.

2017 m. Venecijos filmų festivalyje „Testamentas“ buvo pristatytas programoje „Horizontai“ ir pelnė specialųjį prizą, o Haifos filmų festivalyje buvo pripažintas geriausiu metų filmu.

Hebrajų kalba su lietuviškais subtitrais.