Vieta:  Meno skyrius (J. Janonio g. 9)

dramokr.jpg

Vasario 23 d. 15.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) kviečiame į Liudmilos Šapošnikovos knygos „Kosminės realybės filosofija“ sutiktuves. Knygą pristatys vertėja iš rusų kalbos Irena Stulpinienė. Renginys skirtas Nikolajaus Konstantinovičio Rericho 145-ųjų ir Jelenos Ivanovnos Rerich 140-ųjų gimimo metinių paminėjimui.

Liudmila Šapošnikova - mokslininkė-indologė, menotyrininkė ir filosofė, rašytoja ir keliautoja, švietėja, mokslo, kultūros ir visuomenės veikėja. Tai viena giliausių Rerichų kūrybos žinovių ir daugelio monografijų apie juos autorė. Ji pasakoja tikrąją rusų dailininko Nikolajaus Rericho ir jo žmonos , mąstytojos, Gyvosios etikos bendraautorės, Jelenos Rerich gyvenimo ir meninės bei filosofinės kūrybos istoriją.

Rerichų biografiją L. Šapošnikova apvalo nuo visokių išsigalvojimų (esą jie buvo mistikai, šnipai, masonai ir pan.), mums praveria Rerichų pasišventimo bei tarnystės žmonijos dvasinei evoliucijai didybę ir gelmę.

L. Šapošnikova giliai analizuoja Rytų ir Vakarų kultūrų sąsajas, Indijos išminčių-rišių bei Rusijos mąstytojų-kosmistų pažiūrų panašumą. Pristato tris pažinimo (mąstymo) tipus – mitologinį, religinį, mokslinį ir ateinantį naują kosmistinį mąstymo būdą.

„Kosminės realybės filosofija“ – tai solidūs moksline prasme, bet kartu labai literatūriški ir vaizdūs, akademinės Liudmilos Šapšnikovos straipsniai.