Vieta:  KMSVB „Kauno atžalyno“ padalinys (Kauno g. 49)

Balandžio 13 d., trečiadienį,17.15 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49) pristatoma antologija „Noriu sugrįžti į Nidą: lietuvių poetai apie Kuršių neriją“. Leidėjas – Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka, rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė.

Renginyje dalyvaus bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė ir projekto vadovė Raimonda Meyer-Ravaitytė. Poeziją skaitys, dainuos ir renginiui muzikinį foną suteiks bardas, poetas, dainų kūrėjas ir atlikėjas Jonas Baltokas.

Pasak antologijos sudarytojo, fotografijos autoriaus Juliaus Kelero, šio leidinio tikslas – „pažvelgti, kaip Kuršių nerija – sudėtingo, išskirtinio istorinio likimo kraštas – atrodo iš lietuviškosios poetinės perspektyvos“. Tai – pirmoji tokio pobūdžio knyga, talpinanti įvairių kartų lietuviškąją poeziją, skirtą Kuršių nerijos gamtai, kultūrai. Lietuviškai ši vieta pirmąkart buvo prakalbinta tik XX a., kai apie Kuršių neriją svetur – vokiečių, latvių ir rusų nacionalinėse literatūrose – jau plačiai kalbėta ir rašyta. Knygos dailininkei Vandai Padimanskaitei pavyko subtiliai atskleisti teksto ir vaizdo dermę.

Antologijoje pristatyta 61 autoriaus kūryba: nuo Martyno Liudviko Rėzos tekstų, Lietuvą palikusių poetų emigrantų – Bernardo Brazdžionio, Kazio Bradūno, Henriko Nagio, lietuvių literatūros klasikų – Algimanto Baltakio, Janinos Degutytės, Tomo Venclovos, Juditos Vaičiūnaitės, Sigito Gedos, iki pačių jauniausiųjų kūrėjų – Vainiaus Bako, Gretos Ambrazaitės eilėraščių – visa poetų puokštė Kuršių nerijai.

Maloniai kviečiame dalyvauti šiame poezijos klasikos renginyje ir aktyviai balsuoti už populiariausią „Klaipėdos knygą 2021“ svetainėje www.biblioteka.lt/balsavimas

Dalintis: https://www.facebook.com/events/542971244075162

Renginio įrašas