dramokr.jpg

Renginys atšauktas*. Kovo 30 d., antradienį, 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia stebėti tiesioginę konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliaciją – pristatysime Dariaus Musteikio istorinį romaną „Čia bus Mėmelio pilis“. Debiutinį romaną autorius skiria gimtajam miestui Klaipėdai. Pokalbį su autoriumi moderuoja Birutė Skaisgirienė.

Tiesioginė transliacija vyks @kmsvb feisbuko paskyroje.

Iki Vokiečių ordino atvykimo į klampią vietą prie Dangės žiočių čia telkšojo pelkės, plynojo laukai, apaugę miškais ir stovėjo pamario kuršių pilis Polys. Kaip sekėsi Vokiečių ordinui įsitvirtinti čia, kur dabar stovi Klaipėda? Kokių kliūčių ir kokių iššūkių galėjo iškilti atvykėliams statant pilį ir atremiant čia jau gyvenusių piktų ir karingų baltų genčių puolimus? Kokių nuotykių pirmieji vokiečių kolonistai galėjo patirti statydami pirmąją pilį? Gal „juodasis Mėmelio vaiduoklis“ pasirodė šiose vietose statant miestą ir pilį?

Paskaitykite istorinę fantaziją apie miesto prie Kuršių marių atsiradimą. Čia realūs istoriniai įvykiai ir tikri istoriniai personažai susipina su autoriaus sukurtais veikėjais ir istorijomis. Romanas nėra istorijos vadovėlis, bet jis paskatins skaitytoją nusikelti į gūdžius viduramžius ir kartu su knygos personažais dalyvauti Mėmelio pilies statyboje ir nuožmiuose mūšiuose su puolančiais kuršiais, sembais ir žemaičiais – lietuviais.

Dalintis feisbukehttps://www.facebook.com/kmsvb/posts/4180451371988471 

* Norinčius susipažinti su knyga, kviečiame prisijungti į feisbuko grupę „Dalyviai Dariaus knygos video pristatymui“, kurioje kovo 30 d. 17 val. autorius Darius Musteikis pristatys istorinį romaną ir bendraus su žiūrovais.