Vieta:  kmsvbiblioteka Youtube kanale

dramokr.jpg

2021 m. kovo 17 d., ketvirtadienį, 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia stebėti tiesioginę konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliaciją – pristatysime leidyklos „Libra Memelensis“ vadovo, istoriko, kultūros eksperto Demerecko knygą– albumą „Nemuno delta. Penkių šimtmečių akimirka“. Tai – unikalus informacijos lobynas apie Nemuno deltos vystymąsi paskutiniųjų penkių šimtmečių laikotarpiu. Dalyvauja pats autorius. Pristatymas gausiai iliustruotas ikonografine medžiaga. Moderuoja Birutė Skaisgirienė.

Tiesioginė transliacija vyks bibliotekos Youtube kanale. Nuoroda: https://youtu.be/Ukzdh1etNeU 

Nemunas – pagrindinė Lietuvos upė, čia nuo seniausių laikų gyveno baltų gentys. Pažinti deltos istorinę raidą svarbu ne tik dėl hidrologinių dalykų ar prognozių, bet ir kultūrine, tautinės savimonės, lietuvių etnogenezės prasme.
Per penkis šimtus metų Nemuno deltos upės keitė vagas, vienos pradingo, kitos išsiveržė galinga srove. Tačiau ir išnykusių upių pavadinimai, jų reikšmės gamtai ir žmogui amžiams užkoduotos istoriniuose žemėlapiuose, kurių šiame leidinyje – ne vienas šimtas. Unikalūs žemėlapiai surinkti Švedijos ir Vokietijos archyvuose, ir Lietuvoje spausdinami pirmą kartą. Nemažą šio darbo dalį apima tyrinėjimai, kurių tikslas atskleisti, kaip istoriškai besivystančios deltos vandenys formavo ir keitė pamario miestelių ir kaimų gyvenimą. Žvejų kaimai kūręsi salose ar ant marių kranto, vystantis deltai atsidūrė toli nuo marių ir savo žvejybos vietų. Besikeičianti delta labai įtakojo žmonių gyvenimą. Vieni atsisakę žvejybos, užsiėmė laivininkyste, krovinių pervežimais, kiti ėmėsi daržovių auginimo, šieno ir nendrių verslo.