Vieta:  Tiesioginė transliacija: https://youtu.be/t_Bs2XLD3B8

dramokr.jpg

Kovo 5 d., penktadienį, 17.00 val. kviečiame stebėti tiesioginę konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliaciją – pristatysime Lietuvos rašytojų sąjungos nario, humanitarinių mokslų daktaro Dainiaus Sobeckio romaną „Lozoriaus evangelija“ ir eilėraščių rinkinį „Kryžiaus užraktu“. Renginyje kartu su autoriumi dalyvaus knygų redaktorius, poetas, filologas Danielius Milašauskas. Moderuoja Loreta Liutkutė.

Tiesioginė transliacija vyks bibliotekos Youtube kanale, nuoroda.

„Lozoriaus evangelija“ – pirmas D. Sobeckio romanas, vaizduojantis, kas laukia pasaulio, jei jame nebeliktų kultūros ir jos apraiškų. Pagrindinis romano veikėjas archeologas Martynas Jedenkus paliečia Longino ietį ir suranda niekam nežinomą Lozoriaus evangeliją, nuo tada pasaulis pradeda lėkti geometriniu pagreičiu destrukcijos link. Pradėjus dingti kultūriniams artefaktams žemėje, Martynas su savo draugais – pianiste Julija ir jos broliu rašytoju Dariumi Baltokais – aiškinasi, kur atsidurs pasaulis, jei artefaktų dingimas nesustos. Jų laukia egzistenciniai klausimai, skubėjimas ir nuotykiai, nuvesiantys juos iki Vatikano koridorių ir neprognozuojama apokalipsės kryptimi.

„Kryžiaus užraktu“ – ketvirtoji D. Sobeckio poezijos knyga. Tai tarsi raktas į dabarties nukrikščionėjančio žmogaus egzistenciją. Taupūs tropai, bet originali metaforika, negailestingas sarkazmas, egzistencinis groteskas, žmogaus netvarumas ir trumpalaikiškumas, nykimo ir kosmoso gretybė. Ryškus vitalizmas, revizuojančios krikščioniškąją filosofiją idėjos, šmaikšti ironija ir autoironija, su lyrika konfrontuojanti antilyrika. Visa tai sunaikina įprastą poetinio pasaulio erdvę, tačiau sukuria tik autoriui būdingą atmosferą.

D. Sobeckis gimė Klaipėdoje. Klaipėdos universitete įgijo teologijos bakalauro ir religijos mokslų magistro laipsnius. 2013 m. apgynė daktaro disertaciją Vytauto Didžiojo universitete. Rašytojas yra literatūrinių konkursų Lietuvos universitetuose dalyvis bei laureatas – 2001 m. ir 2003 m. Klaipėdoje, 2002 m. – Kaune. Kūrybos įtraukta ir publikuota almanachuose „Poezijos pavasaris“, „Žiema ir mirtis“, „Baltija“, „Ligoninės priimamasis“ (Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų kūrybos almanachas), taip pat kituose leidiniuose. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2007 m.


Dalintis feisbukehttps://www.facebook.com/events/511055469876258