Vieta:  Tiesioginė transliacija: https://youtu.be/wsUgG5DPBdI

dramokr.jpg

Sausio 29 d. 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia į tiesioginę konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ transliaciją – Raimondos Nabažaitės knygos „Interjero karalienė: Europos kultūros reiškiniai Klaipėdos krosnių kokliuose XIV–XVIII a.“ pristatymą. Autorę kalbins Birutė Skaisgirienė.

Transliacijos nuoroda

Raimonda Nabažaitė – vieniems jau gerai žinomas, o kitiems dar tik naujai atrandamas vardas. Tai – Klaipėdos universiteto koklių ir krosnių tyrinėtoja (gim. 1985), Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja. Jos parengtas įspūdingas leidinys „Interjero karalienė. Europos kultūros reiškiniai Klaipėdos krosnių kokliuose“ vainikuoja dešimt metų trukusias akademines studijas ir pristato gilią ir plačią uostamiestyje archeologų atrastų koklių analizę. Jos parengta disertacija 2017 m. buvo pripažinta geriausia Lietuvoje humanitarinių ir socialinių mokslų srityje.

Ši knyga archeologiniu aspektu nagrinėja bendrą kultūrinį viduramžių ir naujųjų laikų Europos miestų koklinių krosnių reiškinį Klaipėdoje, lėmusį technologiškai pažangesnes būsto šildymo permainas, keitusį privačią erdvę ir atliepusį kultūrines, politines, ideologines XIV–XVIII a. aktualijas. Knygoje siekiama atsakyti į klausimus, kada namų šildymo koklinėmis krosnimis praktika buvo adaptuota Klaipėdoje ir kokios tam buvo socialinės-ekonominės sąlygos? Kokį pokytį lėmė keramikos dirbtuvių steigimas, jų produkcija vietinei rinkai ir kaip jos vystėsi laiko perspektyvoje? Kokiais pavidalais viduramžių ir naujųjų laikų kultūrinio, politinio lauko žinios pateko į krosnių koklius ir kokios reikšmės adaptuotos privačioje erdvėje ir t.t.

Mokslininkė tikisi, kad artimiausiu metu jai pavyks surinkti koklinių krosnių fotoarchyvą, nes žmonės prasitaria turinys tokias kur nors kaimo sodybose ar yra matę pas gimines, draugus ar pažįstamus.
Be koklininkystės, mokslininkė tyrinėja Klaipėdos senąsias bažnyčias, vykdo jūrinio paveldo konservavimo, viešinimo projektą „Silkės kelias“, yra mokslinių konferencijų ciklo „Archeologia urbana“ iniciatorė, tarpdisciplininių kultūros ir paveldo projektų visuomenei bendraautorė („Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda tranzit Memel“, „Neužšąlantys namai“, „Time Travel: Crossroads in History“).

Ankstesnių knygų pristatymų įrašai

Dalintis feisbukehttps://www.facebook.com/events/690077098334939