Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)

dramokr.jpg

Spalio 15 d., ketvirtadienį, 17.30 val. vyks dailininkės Rasos Astikaitės-Žiobakienės tapybos ant šilko parodos „Nematomos pėdos“ atidarymas. Renginio metu kalbėsime ne tik apie Rasos kūrybinį kelią, bet ir klausysimės režisierės Dalios Kanclerytės skaitomų psalmių, kalbėsimės apie žmogaus dvasinio pasaulio gelmę, tikėjimą.

Psalmės R. Astikaitę-Žiobakienę lydi jau daugiau nei 10 metų. „Jos mane surado ir sužavėjo, kai dirbau krikščioniškoje mokykloje dailės mokytoja ir mokyklos direktorė man dovanojo garso įrašą su psalmių giesmėmis, kurias giedojo vaikų choras, – pasakoja dailininkė. – Tai buvo kelionės pradžia, augant tikėjime ir ieškant, kaip meno priemonėmis išreikšti tikėjimo grožį“.

Psalmės – žydų ir krikščionių sakralios giesmės. Dalį jų sukūrė Izraelio karalius Dovydas. Tai tikėjimo slėpinys, žmogaus šauksmas, ieškant Dievo artumo ir pagalbos, ir šlovinimas Jį sutikus. Kartu tai gilūs ir poetiški apmąstymai apie laiką: amžinybę, akimirksnį, kasdienybę, dabartį. Ir žmogaus vietą bei prasmę, būtį toje mažoje, mums dovanotoje laiko atkarpoje. Parodoje eksponuojami darbai, sukurti 2019–2020 m., remiantis šiomis psalmių temomis. Paroda bus eksponuojama iki lapkričio 14 d.

Norinčius dalyvauti renginyje prašome iš anksto registruotis tel. (8 46) 448336, užpildant registracijos formą: https://forms.gle/2Ab1dsp8zb2ewidi8 arba atvykus į renginį.

Maloniai kviečiame!

Dalintis: https://www.facebook.com/events/1625722087607992/