Girulių biblioteka-bendruomenės namai 2017 m. vasarą vėl plačiai atlapojo duris 7-10 metų vaikams ir praturtino vaikų laisvalaikį suorganizavę vasaros užimtumo programą „Žalioji biblioteka“. Iš viso stovykloje pabuvojo 110 vaikų, kasdien nuo 10 iki 14 val.

Stovyklos metu vaikai domėjosi rašytiniais ir kitais bibliotekoje prieinamais informacijos šaltiniais apie senąją Girulių gyvenvietę, jos susikūrimo, vystymosi istoriją. Pasitelkę į pagalbą įvairių sričių specialistus kartu su vaikais statėme smėlio pilis, dėliojome mandalas, kūrėme spektaklius, rungėmės viktorinose, darėme gerus darbus, mokėmės įvairių menų, skaitėme knygas, lipdėme, bendravome, pramogavome ir tikrai nenuobodžiavome! Su vaikais dirbo pedagogai Rita Valaikienė, Digna Reminienė, Audrius Česnelis.

Vienas svarbiausių užsiėmimų tikslų – skatinti vaikus skaityti. Įgyvendinti siekius padėjo rašytoja Nijolė Kepenienė. Vaikai kartu garsiai skaitė ir aptarinėjo jos kūrinius, vaidino ir piešė, kūrė savo akmenukų pasakas. Rašytoja išrinko geriausią pasaką ir apdovanojo nugalėtoją.

Vaikus sudomino ir mokytoja Vida Daukšienė, kuri jiems pristatė greitojo skaitymo metodus. Vaikai kartu su tėveliais atliko loginius, fizinius pratimus padedančius greičiau sekti tekstą ir pabandė perskaityti knygą per 15 minučių.

Labai naudingas buvo bendravimas su Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos filialo vedėja Daiva Žiemeliene. Ji supažindino vaikus su Brailio raštu, garsinėmis knygomis bei kitomis neregiui skirtomis priemonėmis, kurias galima buvo ne tik pamatyti, bet ir paliesti, išbandyti. Eglė Jokužytė pristatė Sigito Poškaus knygą „Baltijos valdovė“, kurią gali skaityti bei iliustracijas pažinti visi vaikai: regintys ir neregiai.

Bibliotekoje svečiavosi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios policijos skyriaus bendruomenės pareigūnų grupės specialistės: Simona Narūnė, Audrutė Dunčienė ir policijos šuniukas Amsis, kurie papasakojo apie policininko specialybę, elgesį gatvėje ir mokykloje.

Visuomenės sveikatos biuro specialistės Alina Bocman ir Nijolė Mazūraitienė papasakojo vaikams apie sveiko gyvenimo būdą, bei pristatė fizinio aktyvumo užsiėmimus, kurių metų vaikai galėjo išbandyti specialią sportinę įrangą. 

Kaip ir kasmet stovyklos draugai: Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Aleksandras Siakki ir med. sesuo Veronika Šilinskaitė-Trifanova vaikus įspėjo apie pavojus jūroje, mokė plaukti ir gelbėti skęstančiuosius.

Vaikams ypatingai patiko „Išmanioji laboratorija“ su Jolita Baltrimiene ir Egle Diržininkaite. Jos metu vaikai kartu su draugiško interneto simboliu meškiuku prisiminė kaip saugiai elgtis internete, buvo pristatytos papildytos realybės knygos, dronai., vaikai išbandė interaktyvius Xbox šokius.

Su teatro paslaptimis vaikus supažindino mimas, režisierius Aleksas Mažonas. Vaikai bandė kurti savo pantomimos etiudus. O Virginijus Vyšniauskas vaikams pristatė teatralizuotą programą „Klounas ir jūra“.

Stovyklautojų bendruomeniškumo jausmą sustiprino akcija „Mano švarus pajūris“. Akcijos metu vaikai entuziastingai tvarkė Girulių gyvenvietės aplinką. 

Vasarą stovykloje savanoriavo ir kūrybinius užsiėmimus vedė savanorės: Ugnė Bučytė, Elžbieta Žutautaitė, Jekaterina Tabak, Alina Achmerova, Gabrielė Stankevičiūtė, Estela Sipavičiūtė.

Labai džiugina, kad prie stovyklos gerovės prisidėjo ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Krašto apsaugos savanoris Martynas Jurkša vaikus supažindino su kareiviško gyvenimo atributais: kareiviška amunicija, maskuote, kareiviška technika, kareiviško gyvenimo aspektais. Atsisveikindamas tėtis-savanoris vaikus pavėžino kareivišku automobiliu. Tėvelis Aleksej Lobikov visą vasarą mokino vaikus žongliruoti, vaikščioti lynu.

Stovyklos vadovė Irina Tabak dėkoja Girulių filialo vyr. bibliotekininkei Linai Lazutkaitei ir Vaikų skyriaus darbuotojai Vilmai Sipavičienei už pagalbą organizuojant Vaikų vasaros užimtumo programą „Žalioji biblioteka“.

Akimirkos iš vasaros užimtumo programos: 

I pamaina – birželio 12-23 d. 
II pamaina - birželio 26 d. - liepos 7 d.
III pamaina - liepos 10 - 21 d.
IV pamaina - liepos 24 d. - rugpjūčio 4 d.
V pamaina - rugpjūčio 7 - 18 d.