2015 m. birželio – rugpjūčio mėn. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių filiale – bendruomenės namuose (Šlaito g. 10A) organizuota vaikų vasaros užimtumo programa „Žalioji biblioteka“. Kiekvieną dieną nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 10 iki 14 valandos, bibliotekoje šurmuliavo 7–10 metų amžiaus vaikai. Šią vasarą 128 vaikai laisvalaikį leido įvairiuose programos užsiėmimuose.

Per vasarą vaikams organizuotos ekskursijos: pramoginiu laivu „Venus“; į saldainių fabriką „ROSHEN“; po Girulių gyvenvietę; į „Gamtos perlą“; į Pajūrio regioninį parką; į juodąją tvirtovę MEMEL NORD.

Įvairių menų užsiėmimai: muzikos su Olga Žorova-Šardt, Ingrida Giunter ir Sandra Viluckyte; teatro su Aleksu Mažonu ir Birute Mažoniene. Sporto užsiėmimai: joga su Daiva Palubinskaite; karatė su Vladimir Balaklijec; žaidimai su Sandra Joneikiene.

Kūrybiniai užsiėmimai: su mokytojais Rita Valaikiene, Audriumi Česneliu, Digna Reminiene ir Jolita Baltrimiene; su rašytoja Nijole Kepeniene.

Užsiėmimai su gelbėtojų komandomis: su Girulių ir su II Melnragės. BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ gelbėtojas Aleksandras Siakki papasakojo, kokie pavojai gali tykoti jūroje, kada ir kuriose vietose galima saugiai maudytis, kaip elgtis, jei pradėtų skęsti. Vaikus sudomino skęstančiųjų gelbėjimo įranga ir technika, kuriuos pademonstravo Aleksandras.

Buvo organizuotas skaitymo skatinimo edukacinis užsiėmimas „Skaitau akimis ir pirštais“ su Egle Jokužyte. Vaikams labiausiai patiko neregė skaitovė Vaida Butautaitė, kuri kartu su vaikais skaitė pasaką „Eglė, žalčių karalienė“ reginčiųjų ir Brailio raštu bei supažindino mažuosius klausytojus su aklųjų pasauliu. Vaikai buvo sužavėti jos charizmos, spinduliavimo džiaugsmu. „Ji - pavyzdys, kad galima džiaugtis, mylėti gyvenimą. Svarbiausia – matyti širdimi. Norėtųsi daugiau tokių renginių.“ - savo mintimis dalinosi stovyklos vaikai.

Nuoširdžiai dėkojame savanoriams Laimai Augutytei, Elžbietai Žutautaitei, Ugnei Bučytei, Linarai Tarvydaitei, Andriui Dolcui, Vitai Glinskytei ir Alinai Achmerovai. Taip pat Girulių filialo - bendruomenės namų vyriausiajai bibliotekininkei Linutei Lazutkaitei ir visiems savanoriškai prisidėjusiems prie kūrybinio ir edukacinio vaikų užimtumo.

Programos „Žalioji biblioteka“ vadovė Irina Tabak.

Daugiau akimirkų iš vaikų vasaros užimtumo programos:

I grupė – birželio 15–30 d.
II grupė – liepos 1–17 d.
III grupė – liepos 20–31 d.
IV grupė – rugpjūčio 3–14 d.
V grupė – rugpjūčio 17–28 d.