Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių filiale, jau penktus metus iš eilės, vaikams buvo organizuojami laisvalaikio užsiėmimai vasarą.
Bibliotekoje nuo pirmadienio iki penktadienio, nuo 10 iki 14 valandos, improvizuotose kūrybinėse dirbtuvėse šurmuliavo 6–10 metų amžiaus vaikai.
Organizuojant užsiėmimus su vaikais, vaidinant įvairias situacijas, buvo ugdomas kūrybiškumas, užmezgami emociniai ryšiai su kitais grupės dalyviais. Grupėse vaikai turėjo galimybę atpažinti savo pačių problemas bei sunkumus ir mokytis juos įveikti. Pokalbių metu galima buvo išsiaiškinti, kaip vaikas elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje, ką ir kodėl tuo metu jaučia ir galvoja. Per saviraišką buvo skatinamas asmenybės formavimas, kuomet piešiant, lipdant, atliekant kitus darbus, vaikas išreikšdavo save.
Su vaikais dirbo pedagogai Rita Valaikienė, Digna Reminienė, Andrius Česnelis, Natalija Jančenka, Laura Kasinskaitė, Nina Dmitrieva.
Vienas svarbiausių užsiėmimų tikslų – skatinti vaikus skaityti. Įgyvendinti siekius padėjo žinomi rašytojai Nijolė Kepenienė ir Paulius Juodišius. Vaikai kartu garsiai skaitė ir aptarinėjo kūrinius, vėliau buvo kviečiami iliustruoti pasakų ir nuotykių herojus.
Vaikus sužavėjo Timuro Bandzos vedamos istorinės ekskursijos Girulių Juodojoje tvirtovėje, II pasaulinio karo metų hitlerininkų priešlėktuvinės gynybos įtvirtinimuose, Pajūrio regioninio parko direkcijos darbuotojų Erlando Paplausko ir Rolando Puidoko pažintinė edukacinė programa apie Baltijos jūros fauną ir florą.
Edukacinius užsėmimus „Žaidžiame teatrą“ vedė aktoriai Birutė Mažonienė, Arūnas Mozeris, Laima Augutytė ir Andrius Doleris.
Sporto užsiėmimus vedę karatė treneris Vladimir Balaklijec ir laipiojimo uolomis klubo „Scala dream“ treneriai Anastasija Teriochina ir Dmitrij Iljušenko.
Vaikus apie pavojus jūroje įspėjo, taip pat mokė plaukti ir gelbėti skęstančiuosius, Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Aleksandras Siakki.
Labai patiko vaikams bendrauti ir žaisti su savanorėmis Alina Achmerova ir Jekaterina Lisovskaja.
Nuoširdžiai dėkojame Girulių filialo - bendruomenės namų vyriausiajai bibliotekininkei Linutei Lazutkaitei ir visiems savanoriškai prisidėjusiems prie kūrybinio ir edukacinio vaikų užimtumo ir... iki kitos vasaros.

Daugiau akimirkų iš vaikų vasaros užimtumo programos:
I pamaina

II pamaina
III pamaina
IV pamaina
V pamaina