Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių filiale kasmet visus tris vasaros mėnesius vyksta patys įvairiausi nemokami laisvalaikio užsiėmimai vaikams.

Kiekvieną dieną nuo antradienio iki šeštadienio 10 - 14 valandomis bibliotekoje vaikų vasaros užimtumo stovykloje „Sveika vasara“ šurmuliavo 7 - 14 metų vaikai iš visos Lietuvos ir Airijos. Šią vasarą per 60 vaikų Girulių bibliotekoje mokėsi bendrauti, atskleisti savo talentus, sveikai gyventi, sportuoti, mylėti knygutes ir ugdyti savo gebėjimus.

Su vaikais dirbo dailės pedagogės savanorės: Digna Reminienė, Rita Valaikienė, Elena Mekšėnienė. Jogos užsiėmimus vedė mokytojos Irina Paždagyte-Darinskiene ir Daiva Palubinskaite. Vaikai stengėsi kuo daugiau laiko praleisti prie jūros, pasimankštinti.

Tikru iššūkiu vaikams tapo dalyvavimas „Vilties žygyje“ (nuo Girulių bibliotekos iki Šv. Pranciškaus onkologijos centro). Vaikus sužavėjo bendravimas su broliu Benediktu.

Vaikų vasaros užimtumo stovykloje svečiavosi rašytojai: Nijolė Kepenienė, Laimonas Inis ir Paulius Juodišius. Jie ne tik drauge su vaikais garsiai skaitė, aptarė nuotykių ir kitokias knygas, bet ir pakvietė vaikus nupiešti iliustracijas savo naujajai knygai.

Vaikus sužavėjo Timuro Bandzos ir gido Tito vedamos istorinės ekskursijos po Girulių Juodąją tvirtovę, II pasaulinio karo metų hitlerininkų priešlėktuvinės gynybos įtvirtinimus. Vaikams labai patiko ekskursija po Pajūrio regioninį lankytojų centrą, kurią pravedė parko direkcijos vyr. specialistas Rolandas Puidokas.

Stovyklos dalyvius apie pavojus jūroje įspėjo, taip pat mokė plaukti ir gelbėti skęstančiuosius, Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyr. specialistas Aleksandras Siakki su savo komanda.

Atsisveikindami kiekvienas užrašė savo ateinančių metų svajonę, sudėjo į laimės butelį ir užkasė po Girulių bibliotekos kiemelyje augančia gerumo obelėle. Neišsipildytų vaikų svajonės, jei ne stovyklos vadovės – bibliotekininkės Irinos Tabak iniciatyvos, didelė širdis ir atsidavimas vaikams.