2012 birželio - rugpjūčio mėn. Girulių bibliotekoje – bendruomenės namuose (Šlaito g.10a) buvo vykdoma vaikų vasaros užimtumo programa "Darbščiųjų rankų galia".

Kiekvieną dieną nuo antradienio iki šeštadienio bibliotekoje improvizuotose kūrybinėse dirbtuvėse šurmuliavo 7-12 metų vaikai. Per 60 vaikų – klaipėdiečių ir miesto svečių - Girulių bibliotekoje mokėsi bendrauti, atskleisti savo talentus, pagaminti dovaną Klaipėdai.

Su vaikais dirbo dailės pedagogės: Digna Reminienė, Rita Valaikienė, Virginija Urbonavičienė, Dalia Čistovaitė. Turėjome jogos užsiėmimus su mokytojomis Irina Paždagyte-Darinskiene ir Daiva Palubinskaite. Kasdien stengėmės eiti prie jūros pasimankštinti.

Vienas svarbiausių užsiėmimų tikslų – skatinti vaikų skaitymą. O čia pagelbėjo žinoma rašytoja Nijolė Kepenienė. Ji ne tik drauge su vaikais garsiai skaitė ir aptarė nuotykių ir kitokias knygas, tačiau ir pakvietė vaikus nupiešti iliustracijas savo naujajai knygai.

Vaikus sužavėjo Timuro Bandzos vedamos istorinės ekskursijos į Girulių Juodąją tvirtovę, II pasaulinio karo metų hitlerininkų priešlėktuvinės gynybos įtvirtinimus ir ekskursija į Pajūrio regioninį lankytojų centrą. Stovyklos dalyvius apie pavojus jūroje įspėjo, taip pat mokė plaukti ir gelbėti skęstančiuosius Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Aleksandras Siakki su savo komanda. Vietiniai giruliškiai taipogi neatlygintinai prisidėjo prie stovyklos veiklos: Elena Mekšienienė suorganizavo nuostabią pažintinę ekskursiją po Girulių gyvenvietę su atrakcija, o šokių pamokėle susirinkusiuosius išjudino Mindaugas Norvilas.

Atsisveikindami kiekvienas užrašėme savo ateinančių metų svajonę, sudėjome į laimės butelį ir užkasėme po anksčiau pasodinta gerumo obelėle. Kitąmet susitikę atkasime ir pažiūrėsime, ar ji išsipildė. Iki pasimatymo kitą vasarą!

Akimirkos iš vasaros