2010 m. Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka viso miesto vaikus pakvietė vasaros dienas praleisti Girulių bibliotekoje. Gražios, šviesios patalpos, erdvus kiemas, pakalnėje ošianti ir ranka pasiekiama jūra, įdomi ir įvairi veikla į biblioteką sutraukė visą būrį vaikų.

Birželio - liepos mėn. buvo vykdoma vaikų užimtumo programa "Vasaros nuotykiai Girulių bibliotekoje". Pasitelkę į pagalbą įvairių sričių specialistus kartu su vaikais rašėme stovyklos dienoraštį, statėme smėlio pilis, žiūrėjome ir kūrėme spektaklius, rungėmės viktorinose, darėme gerus darbus, mokėmės įvairių menų, skaitėme knygas ir piešėme jų herojus, lipdėme, leidome aitvarus, bendravome, pramogavome ir tikrai nenuobodžiavome!

O rugpjūčio mėn. 2-20 dienomis Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka Girulių filiale suorganizavo Vaikų vasaros dieninę stovyklą „Žaliosios pamokos Giruliuose“. 24 Melnragės ir Girulių gyvenviečių vaikai ne tik galėjo domėtis rašytiniais ir kitais bibliotekoje prieinamais informacijos šaltiniais kaip išsaugoti švarią aplinką, bet ir susitikti su gamtosaugos atstovais (Pajūrio regioninio parko specialistais), kūrėjais (rašytoja Nijole Kepeniene), dalyvauti švaros akcijoje „Šiukšlių maišas“, sukurti vienetinę knygą ekologijos tematika „Mano švarus pajūris“. Labai pravertė nesavanaudė ir kitų savanorių pagalba. Su aktoriumi - mimu Aleksu Mažonu vaikai mokėsi pantomimos meno, trenerė Danutė Valienė supažindino su jogos pagrindais, Ingridos Giunter padedami vaikai susipažino su dekupažo paslaptimis ir sukūrė daug gražių darbelių.