Girulių biblioteka – bendruomenės namai (Šlaito g.10a) 2011 m. vasaros metu vėl plačiai atlapojo duris vaikams, ir suorganizavo vaikų vasaros stovyklą „Atradimų akademija“, bei praturtino vaikų poilsio programą įvairiais renginiais. Iš viso stovykloje pabuvojo 45 vaikai. Šiame centre vaikai buvo užimti dalį dienos - nuo 10 iki 14 val.

45 Melnragės ir Girulių gyvenviečių vaikai ne tik galėjo domėtis rašytiniais ir kitais bibliotekoje prieinamais informacijos šaltiniais apie senąją Girulių gyvenvietę, jos susikūrimo, vystymosi istoriją, bet ir susitikti su gamtosaugos atstovais (Pajūrio regioninio parko specialistais), kūrėjais (rašytoja Nijole Kepeniene), dalyvauti švaros akcijoje, kurti rankdarbius iš ekologiškų medžiagų, miške ir pajūryje randamų medžiagų, augalų ir kt.

Labai pravertė nesavanaudė ir kitų savanorių pagalba. Trenerės D. Palubinskaitė, Danutė Valienė ir I. Paždagytė-Diržinskienė supažindino su jogos pagrindais, dailės mokytojų D. Reminienės, R. Valeikienės, L.Kazakevičienės, Vilmos Barvidaitės padedami vaikai susipažino su prespapje, gipso lipdinių, karpinių, rankdarbių iš gamtinių medžiagų paslaptimis ir patys sukūrė daug gražių darbelių. KU dėstytojos Daivos Janavičienės dėka stovyklos vaikai dalyvavo terapijos pasakų užsiėmimuose. 2 Klaipėdos kolegijų studentės-praktikantės talkino stovyklos vadovei Irinai Tabak išvykose į mišką, pajūrį, organizavo vaikams edukacinius užsiėmimus apie Girulių gyvenvietę, Baltijos jūros baseiną, Girulių girią bei paruošė žaidybinę programą.

Vienu žodžiu, pasitelkę į pagalbą įvairių sričių specialistus kartu su vaikais rašėme stovyklos dienoraštį, statėme smėlio pilis, kūrėme spektaklius, rungėmės viktorinose, darėme gerus darbus, mokėmės įvairių menų, skaitėme knygas, lipdėme, bendravome, pramogavome ir tikrai nenuobodžiavome!