2015 m. birželio 1 d. - rugpjūčio 31 d. vykusioje vaikų vasaros skaitymo programoje-žaidime „Biblioteka – privačių seklių biuras“ dalyvavo 410 1-7 klasių moksleivių. Dalyvaujant programoje nepakako vien skaityti knygas, teko ieškoti knygų puslapiuose pasislėpusių nusikaltėlių ir juos demaskuoti, sukurti įdomią detektyvinę istoriją... Taigi, kvietėme vasarą įsijungti į privačių seklių biuro veiklą, skaityti ir rinkti lipdukų kolekciją. 

Kiekvienas užsiregistravęs programos dalyvis gavo seklio sertifikatą ir rinko lipdukus. Lipdukai skirti: už bibliotekoje pasirinktą ir perskaitytą knygą (rekomenduojamų knygų sąrašas); už knygoje pasislėpusio nusikaltėlio išaiškinimą; už sugalvotą detektyvinę istoriją; už draugo pakvietimą dalyvauti programoje ir įsijungti į privačių seklių biuro veiklą.2015 suo

Surinkta lipdukų kolekcija patvirtins, kad vasarą praleidote prasmingai.

Programos metu vaikai:
Perskaitė 2785 knygas, išaiškino 516 knygose pasislėpusių nusikaltėlių, sugalvojo 134 klausimus ar detektyvines istorijas, 56 draugus pakvietė dalyvauti programoje. Rezultatai pagal skyrius ir filialus.
Sugalvotos detektyvinės istorijos sugulė į elektroninę knygą.

2015 seklys

Spalio 13 d. įvyko baigiamasis vasaros skaitymo programos renginys, kurio metu aktyviausieji programos dalyviai susitiko su rašytoja ir iliustratore Lina Žutaute. Renginyje vaikams iliustratorė papasakojo, kaip atsirado jos knygutės. Vaikai kūrė dvieilius, dalinosi istorijomis apie netvarkos nykštukus.