2007 m. balandžio - gegužės mėn. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projektas "Išsišluokime kalbos "šiukšles"". Projekte dalyvavo apie 300 pirmų - penktų klasių moksleivių.

Vaikų padaliniuose vyko įdomūs renginiai, skirti gimtosios kalbos išsaugojimui ir puoselėjimui.

Pagal specialistų paruoštus rekomendacinius sąrašus buvo skaitomos tautinės tematikos knygos, rengiamos viktorinos "Skambėk, lietuviškas žodi", skirtos lietuvių kalbai, bei tautos ir Valstybės atmintiniems įvykiams.

Vaikai aktyviai dalyvavo akcijoje "Balandis - švarios kalbos mėnuo": rinko kalbos "Šiukšles" - įvairiausius svetimžodžius, juos užrašinėjo bibliotekos stende arba, užrašę ant popieriaus lapelio, metė į urną "Kalbos šiukšlės". Miesto mokyklos buvo aktyvios bibliotekos projekto partnerės. Jų patalpose buvo pastatytos urnos, į kurias ir krito kalbos "šiukšlės". Lietuvių kalbos mokytojai skatino vaikus dalyvauti projekte, padėjo ruoštis viktorinoms.

Atnešę nors vieną kalbos "šiukšlę" ir jos lietuviškąjį atitikmenį, vaikai tapo Lietuvių kalbos" šiukšlių"žodynėlio bendraautoriumi! 

Biblioteka išleido vaikų surinktų nevartotinų žodžių žodynėlį, kurį išdalino moksleiviams, kad jie įsidėmėtų ir daugiau jų nevartotų savo kalboje, o suabejoję galėtų pasitikslinti.
(siuksles.pdf)

Gegužės 15 dieną 14 valandą Vaikų skyriuje (Danės g.7) įvyko baigiamoji projekto šventė, kuri kartu buvo skirta ir Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Projekto dalyviai vaidino spektakliuką "Mes – lietuviškos raidės", sukurtą pagal Dalios Kudžmaitės scenarijų. Vyko vieša akcija – Danės upės krantinėje buvo sudegintos projekto metu surinktos kalbos "šiukšlės". Tegul jos dingsta ugnyje ir daugiau nedarko lietuvių kalbos!

Projektą finansavo Klaipėdos miesto savivaldybės administracija