2006 gruodžio 1 - 20 d. laukiant šv. Kalėdų Klaipėdos miesto ir Kretingos raj. bibliotekose buvo suorganizuota skaitymo skatinimo programa-žaidimas "VAIKAI STEBUKLAIS AUGA". Dalyvavo 6-14 metų vaikai. Kiekvienam užsiregistravusiam padovanojom po žalią eglutę, kurią jie turėjo papuošti. Skaitydami knygas, vaikai rinko žaisliukus savo žaliajai eglutei. Perskaitę 5 knygas - gaudavo didžiąją žvaigždę. Kuo uoliau skaitė - tuo eglutė darėsi gražesnė. Vaikai ne tik skaitė, bet ir kūrė stebuklines pasakas, piešė, darė stebuklus.

Rezultatai

Iš viso programoje dalyvavo 292 Klaipėdos ir Kretingos vaikai. Perskaitė 1200 knygų.
Projekto metu vaikai ne tik skaitė knygas, bet ir dalyvavo pasakų konkurse "Ir nutiko toks stebuklas". Kaip sukurti pasaką, mažuosius mokė rašytoja Nijolė Kepenienė. Vaikai parašė 62 stebuklines pasakas. Su gražiausiomis pasakomis kviečiame susipažinti pdf.
Per mėnesį buvo suorganizuoti 4 kūrybiniai rankdarbių užsiėmimai, kurių metu vaikai sukūrė 161 kalėdinę dovanėlę (veltinius knygų įdėklus ir atvirutes).

Baigiamajam renginiui vaikai buvo pakviesti į šventę Kretingos rajone, Kėkštų kaime esančioje Jaunimo sodyboje. Čia vaikus linksmino kalbančios lėlės, Kretingos kultūros centro teatro studijos "Atžalynas" jaunieji aktoriai. Vaikai džiugiai keitėsi dovanėlėmis, išdidžiai skaitė savo sukurtas pasakas ir vaidino pagal vaikų poetės D.Kudžmaitės - Balsienės sukurtą scenarijų "Per stalą Kūčių rieda margučiai".