2010 m. birželio 1d. - rugpjūčio 31d. vykusioje Vaikų vasaros skaitymo programoje-žaidime "Čipolinas ir draugai" dalyvavo 294 moksleiviai. Vasaros tema buvo pasirinkta pagal Dž.Rodari knygą "Čipolino nuotykiai". Šią knygą skaitydama užaugo ne viena vaikų karta visame pasaulyje. Skaitymui pasiūlėme ilgą literatūros sąrašą, iš kurio vaikai rinkosi knygą, kurioje ieškojo atsakymo į užduotą klausimą. Teisingai atsakydami į klausimus vaikai rinko Čipolino šeimos kolekciją (7 lipdukai) ir klijavo ant programos dalyvio registracijos lapo. Pastebėję neteisybę ir ją aprašę, gavo seklio Morkos lipduką. Už atliktą gerą darbą savo šeimai, prie registracijos lapo vaikai prisiklijavo kūmo Moliūgo lipduką.

O už sukurtą projektą, kaip atlikti gerą darbą ir pagerinti pasaulį, registracijos lape buvo priklijuotas grafo Vyšniuko lipdukas.

Spalvingą programos dalyvio registracijos lapą vasaros pabaigoje gražinome vaikams, kaip įrodymą, kad vasarą praleido prasmingai. O aktyviausiems ir šauniausiems skaitytojams Jaunimo centro vaikų teatras Svajonė" padovanojo O.Vaildo spektaklį Žvaigždės vaikas".

Programos metu vaikai:

perskaitė 1700 knygų, pristatė 7 rašinius apie neteisybę, parašė 3 projektus kaip pagerinti pasaulį, gerą darbą savo šeimai atliko 18 vaikų.

Rezultatai pagal skyrius ir filialus