Mažuosius ir jaunuosius bibliotekos lankytojus (6-14 m. vaikai) 2021 m. spalio-gruodžio mėn. kviečiame dalyvauti Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) būreliuose, kurie vyksta Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padaliniuose. Visi užsiėmimai finansuojami iš NVŠ krepšelio, tėvams/globėjams/rūpintojams papildomai už juos mokėti nereikia. 

Jeigu ieškai naujų draugų, mėgsti bendrauti, nori sužinoti ir išmokti daug įdomių ir naudingų dalykų, prisijunk prie mūsų! Registracija vyksta iki rugsėjo 24 d.

Programa „Eksperimentinė laboratorija”
Vaikų centras „Ruoniukas“, Kalnupės g. 13, Klaipėda.Tel. (8 46) 366542, el. p. ruoniukas@biblioteka.lt

Programa skirta 7–13 m. vaikams ir paaugliams. Vadovė – Irina Tabak (vyr. bibliotekininkė, pantomimos teatro „A“ aktorė).
Norite tapti sumanesni už savo bendraamžius ir nustebinti ne tik juos, bet ir savo tėvus, mokytojus? Ateikite į būrelį „Eksperimentinė laboratorija“. Atliksime begalę eksperimentų susijusių su oru, vandeniu, ugnimi ir kitais elementais. Sužinosime, kas nutinka sumaišius įvairias chemines medžiagas ir kokios cheminės reakcijos įvyksta sumaišius įvairius elementus. Gaminsime smėlio laikrodį, o pasitelkę mikroskopą, analizuosime įvairių daiktų sudėtį, pvz., apžiūrėsime kaip žmogaus plaukas atrodo iš labai arti! Siekdami daugiau sužinoti apie cheminius, fizikinius ir biologinius reiškinius, juos tyrusius mokslininkus ir įvairių prietaisų išradėjus, mokysimės ieškoti informacijos bibliotekos fonduose, naudotis Lietuvos integralia bibliotekų informacijos sistema (LIBIS).

Programa „Išmanučiai
Vaikų ir jaunimo skyrius, Danės g. 7, Klaipėda. Tel. (8 46) 314719, el. p. vaikai@biblioteka.lt 

Programa skirta 7–13 m. vaikams ir paaugliams. Vadovė – Roberta Verikaitė (skyriaus vedėja).
Jei esate kūrybiški, ieškote nenuobodžių užsiėmimų, norite įgyti žinių ir tobulėti, o savo žiniomis norite nustebinti draugus, tėvelius ir mokytojus, pasirinkite „Išmanučių“ programą. Užsiėmimų metu rinksime ir programuosime LEGO Education Mindstorms EV3 robotus. Susipažinsime su optikos, mechanikos, elektronikos, energetikos pagrindais pasitelkdami realistiškus inžinerinio konstruktoriaus modelius Fischertechnik. Statysime vėjo jėgainę, surinksime mikroskopą, teleskopą, periskopą, bei daugybę kitų konstrukcijų. Taip pat, jaukiame draugų būryje konstruosime įvairias LEGO Classic konstrukcijas ir piešime specialiais 3D pieštukais!

Programa „Iššūkiai smalsiems vaikams
Vaikų centras „Gerviukas“, Taikos pr. 81A, Klaipėda. Tel. (8 46) 344604, el. p. pempininkuvaikai@biblioteka.lt

Programa skirta 6–14 m. vaikams ir paaugliams. Vadovė – Aušrinė Sandaraitė (vyr. bibliotekininkė).
Visur įdomu, bet bibliotekoje – įdomiausia! Kviečiame į įvairias sritis apimančią programą „Iššūkiai smalsiems vaikams“, kurios metu įvairiausių žaidimų, eksperimentų, magijos triukų, žaidimų ir kitų smagių edukacijų pagalba, mokysimės dirbti komandoje, analizuoti, eksperimentuoti ir įveikti įvairius iššūkius! Be to, ugdysime socialines, komunikavimo ir pažinimo kompetencijas, gilinsime žinias matematikos, informacinių technologijų, gamtos mokslų srityse. Atliksime fizikinius bandymus, mokysimės magijos triukų, eksperimentuosime su maisto produktais, stebėsime chemines reakcijas virtuvėje, auginsime plaukus „Oliziukams“, rengsime olimpines robotų žaidynes, spausdinsime 3D spausdintuvu, keliausime į kitas bibliotekas, kuriose žaisime su naujausiomis technologijomis, kursime animacijas iš fotografijų, dalyvausime „Protų mūšyje“ ir smagiai leisime laiką naujų bičiulių būryje!

Programa „Nepamesk galvos!
Vaikų centras „Pelėdžiukas“, Kauno g. 49, Klaipėda. Tel. (8 46) 256224, el. p. peledziukas@biblioteka.lt

Programa skirta 7–10 m. vaikams. Vadovė – Kristina Toliušė (vyr. bibliotekininkė).
Į programą „Nepamesk galvos!“ kviečiame tuos vaikus, kurie nori geriau pažinti save ir išmokti ieškoti sprendimų kasdieniniame gyvenime kylančioms problemoms. Draugausime su informacinėmis technologijomis, menu, kūryba. Mokysimės saugumo gatvėje, namuose. Aiškinsimės kokie pavojai tyko internete, dalinsimės mokykliniais sunkumais, baimėmis, nesutarimais. O svarbiausia mokysimės kaip visa tai įveikti ir „nepamesti galvos“! Jūsų lauks įvairūs kūrybiniai darbeliai, loginiai žaidimai, įvairūs moksliniai eksperimentai. Nauji draugai, jauki erdvė ir draugiška vadovė – tai, ką galime pažadėti kiekvienam iš jūsų.