Ateikite, išmokite ir naudokitės internetu bei skaitmeninėmis technologijomis kasdien!

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka ir projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizatoriai kviečia gyventojus įgyti ar pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pradedantiems ir pažengusiems. Mokymai vyksta KMSVB pagrindinėje bibliotekoje (Turgaus g. 8), Pempininkų (Taikos pr. 81A), Jaunimo (Tilžės g. 9), Kalnupės (Kalnupės g. 13) ir „Kauno atžalyno“ (Kauno g. 49)  padaliniuose.

Registruotis galite užpildant registracijos formą

Gyventojų patogumui siūlome šias temas: 

Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekoje / projektas „Prisijungusi Lietuva“

Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8, tel. 314723)

Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)

Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9, tel. 314728) 

Kalnupės bibliotekoje (Kalnupės g. 13, tel. 366542)   

„Kauno atžalyno“ bibliotekoje (Kauno g. 49, tel. 314727)                               

PRADEDANČIŲJŲ MOKYMO PROGRAMA. 

Skaitmeninio raštingumo „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Mokymų trukmė 18 val. Šiuose mokymuose mokysitės:

 • Kaip naudotis kompiuteriu arba planšete (pasirinktinai)?
 • Kur rasti informacijos ir kuo naudingas internetas?
 • Kaip parengti e.laišką?
 • Kas tas Facebook?
 • Kaip skambinti internetu?
 • Kaip naudotis e.bankininkyste?
 • Kaip pirkti, parduoti internetu?
 • Patarsime kaip iš anksto planuoti kelionę?
 • E.valdžios paslaugos (Sodra, VMI, Regitra, Registrų centras, e.policija...)
 • E.sveikata ir kaip internetu peržiūrėti savo ligos istoriją?

PAŽENGUSIŲJŲ MOKYMO PROGRAMA. 

Jei turite pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (kiekvienos programos trukmė – 6 val.):

 • Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas. Išmokite išmaniai ir saugiai naudotis e. paštu, saugoti ir tvarkyti duomenis interneto saugykloje.
 • Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis. Susipažinsite su nuotraukų redagavimo bei animacijų kūrimo programėlėmis bei išbandysite jų veikimą.
 • Būk aktyvus, unikalus ir verslus. Sužinosite kaip susikurti savo interneto svetainę, tinklaraštį ir skelbti informaciją internete.
 • Debesija. Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais. Susipažinsite su debesų kompiuterijos pagrindais. Išmoksite kurti, redaguoti bei dalintis tekstais debesyse.
 • Inovatyvus savęs pristatymas. Išmoksite sukurti originalų gyvenimo aprašymą bei susipažinsite su vaizdo įrašų kūrimo galimybėmis.
 • Pristatymų rengimas. Išmoksite vaizdžiai pristatyti savo mintis ir sumanymus, kurti patrauklias skaidres, tvarkyti jų turinį, spausdinti, pasirengti jas rodyti bei pasidalyti su kitais.
 • Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu. Išmoksite pirkti internetu, saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas, palyginti kainas. Sužinosite, kaip naudotis bankų paslaugomis internete.
 • Viešosios paslaugos internetu kiekvienam. Išmoksite internetu užsakyti e.valdžios paslaugas, pažymas, deklaruoti pajamas ar gyvenamąją vietą, užsiregistruoti pas gydytoją, teikti prašymus „Sodrai“, taikyti e.parašą ir dar daugiau.
 • Planuokime laisvalaikį internetu. Išmoksite įsigyti lėktuvų bilietus, suplanuoti kelionę, sužinoti orus, tvarkaraščius, rasti žemėlapius, renginius, užsakyti viešbučius, suprasti svetimomis kalbomis parašytus tekstus.
 • Būkime saugūs internete. Susipažinsite su pagrindinėmis saugos žiniomis skaitmeniniame pasaulyje, išmoksite atpažinti galimas grėsmes ir rizikas internete, sužinosite, kokių saugumo priemonių imtis, siekiant apsaugoti savo skaitmeninius įrenginius.
 • Skaičiuoklė darbui ir namams. Susipažinsite su pagrindinėmis skaičiuoklės priemonėmis ir jų praktiniu panaudojimu, sužinosite, kaip sudaryti ir formatuoti lenteles, įvesti ir redaguoti duomenis (skaičius, tekstą ir kt.), tvarkyti skaitinius duomenis (atlikti nesudėtingus skaičiavimus, rikiuoti), rengti diagramas, bendrinti skaičiuoklės dokumentą su kitais.
IT suaugusiųjų akademija: Word, Excel, PowerPoint
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301) Kviečiame patobulinti darbo kompiuteriu įgūdžius, kad išlikti konkurencingais darbo rinkoje. Įgysite praktinių ir teorinių žinių darbui su pagrindinėmis biuro programomis Word, Excel, PowerPoint; kaip tvarkyti dokumentus kompiuteryje, Google debesyje ar gavus elektroniniu parašu pasirašytą dokumentą.

Trukmė - 24 val. (8 dienos)
Sveikatos ir atminties piliulė
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301) Nuolat nerandate savo akinių? O pirkinių sąrašai lieka namie? Sunkiai įsimenate veidus, vardus, skaičius. Visa tai galite pakeisti!
Siūlome atminties ir koncentracijos lavinimo mokymus – „Sveikatos ir atminties piliulė". Sužinosite, kaip veikia atmintis ir kaip galite padėti sau; išbandysite populiarias atminties lavinimo technikas, išmanius įrankius; pasisemsite gerų emocijų, nes jūsų laukia „sveikos žinios“. Mokymų metu bus taikomos žaidybinės-interaktyvios motyvacinės priemonės bei paskatinimo suvenyrai.
Protas yra kaip bagažinė: jei tvarkingai sukrausime, tilps viskas, jei bet kaip – beveik nieko“ (A.W. Hare, J.C.Hare, 1827).  

Trukmė 12 ak. val. (3 dienos)
Išmaniųjų įrenginių naudojimas
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)  Mokymai, kaip saugiai ir kūrybiškai naudotis šiuolaikinėmis visuomenės informavimo priemonėmis – skaityklėmis ir planšetiniais kompiuteriais. Android planšetinių kompiuterių galimybės, internetas ir Wi-Fi technologijos, mobiliųjų programėlių naudojimas, jų pritaikymas kasdieninėje veikloje, bendravimo galimybės, elektroninių knygų skaitymas ir planšetinių kompiuterių saugumas.

Trukmė - 9 val. (3 dienos) 
Genealoginės informacijos paieška ir medžių braižymas
Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8, tel. 314723) Kaip ir kur ieškoti genealoginės informacijos. 

Trukmė - 10 ak. val. (3 dienos)

Grupiniai mokymai yra nemokami, organizuojami bibliotekos skaitytojams. Neturintiems skaitytojo pažymėjimo, būtina jį įsigyti (kaina – 3.00 Eur., pensininkams – 1.50 Eur., vaikams – 1.50 Eur). 

Konsultacijos kompiuterių naudojimo klausimais
Reikia pagalbos siunčiant elektroninius laiškus? Norite išmokti iškelti nuotraukas iš telefono ar planšetės į kompiuterį? Nežinote, kaip rezervuoti knygą internetu? Norite skaityti el. knygas? Šiais ir kitais klausimais kviečiame konsultuotis kiekvieną ketvirtadienį nuo 14-16 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A). Būtina užsiregistruoti iš anksto tel. (8 46) 346301 arba bibliotekoje. Konsultacijos nemokamos bibliotekos skaitytojams.

Individualūs mokymai
Nepatinka mokymai grupėse, trūksta gebėjimų, siūlome mokytis individualiai! Mokymų kaina 1 val. – 7.00 Eur. Individualūs mokymai vyksta:

 • Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8). Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 314723.
 • Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A). Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 346301.
 • „Kauno atžalyno“ padalinys (Kauno g. 49). Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 314727.