Ateikite, išmokite ir naudokitės internetu bei skaitmeninėmis technologijomis kasdien!

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka ir projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizatoriai kviečia gyventojus įgyti ar pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pradedantiems ir pažengusiems. Mokymai vyks KMSVB pagrindinėje bibliotekoje (Turgaus g. 8) ir Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A). Mokymų pradžia - balandžio 18 d. (pradedantiesiems).

Registruotis galite jau dabar tel. (8 46) 346301 arba užpildžius registracijos formą

Gyventojų patogumui siūlome šias temas: 

Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekoje/ projektas „Prisijungusi Lietuva“
Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8, tel. 314723)

Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)

Jaunimo skyrius (Tilžės g. 9, tel. 314728)                                     

PRADEDANČIŲJŲ MOKYMO PROGRAMA. 

Skaitmeninio raštingumo „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Mokymų trukmė 18 val. Šiuose mokymuose mokysitės:

 • Kaip naudotis kompiuteriu arba planšete (pasirinktinai)?
 • Kur rasti informacijos ir kuo naudingas internetas?
 • Kaip parengti e.laišką?
 • Kas tas Facebook?
 • Kaip skambinti internetu?
 • Kaip naudotis e.bankininkyste?
 • Kaip pirkti, parduoti internetu?
 • Patarsime kaip iš anksto planuoti kelionę?
 • E.valdžios paslaugos (Sodra, VMI, Regitra, Registrų centras, e.policija...)
 • E.sveikata ir kaip internetu peržiūrėti savo ligos istoriją?

  PAŽENGUSIŲJŲ MOKYMO PROGRAMA. 

Jei turite pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (kiekvienos programos trukmė – 6 val.):
• Bendradarbiavimas TAU. Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas. Sužinosite kaip saugiai ir atsakingai bendrauti ir bendradarbiauti e. paštu. Susipažinsite su galimybe e. dokumentus laikyti virtualiose duomenų saugyklose bei bendrinimu. Išmoksite naudotis e. kalendoriais.
Bendradarbiavimas TAU. Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis. Ši programa skirta susipažinti su skaitmeninių nuotraukų redagavimo, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis. Mokymų metu sužinosite kaip saugiai ir atsakingai skelbti ir dalintis nuotraukomis ir vaizdo įrašais internete.
E. bendruomenės TAU: būk aktyvus, unikalus ir verslus. Šioje programoje susipažinsite su interneto svetainių kūrimo bei e. visuomenės pagrindais, įgysite saugaus naršymo internete žinių bei įgūdžių.
E. bendruomenės TAU: atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas. Mokysitės rengti tekstinius dokumentus internete, susipažinsite su debesų kompiuterija.
Karjeros galimybės TAU: inovatyvus savęs pristatymas.

 

IT suaugusiųjų akademija: Word, Excel, PowerPoint
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301) Kviečiame patobulinti darbo kompiuteriu įgūdžius, kad išlikti konkurencingais darbo rinkoje. Įgysite praktinių ir teorinių žinių darbui su pagrindinėmis biuro programomis Word, Excel, PowerPoint; kaip tvarkyti dokumentus kompiuteryje, Google debesyje ar gavus elektroniniu parašu pasirašytą dokumentą.

Trukmė - 24 val. (8 dienos)
Sveikatos ir atminties piliulė
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301) Nuolat nerandate savo akinių? O pirkinių sąrašai lieka namie? Sunkiai įsimenate veidus, vardus, skaičius. Visa tai galite pakeisti!
Siūlome atminties ir koncentracijos lavinimo mokymus – „Sveikatos ir atminties piliulė". Sužinosite, kaip veikia atmintis ir kaip galite padėti sau; išbandysite populiarias atminties lavinimo technikas, išmanius įrankius; pasisemsite gerų emocijų, nes jūsų laukia „sveikos žinios“. Mokymų metu bus taikomos žaidybinės-interaktyvios motyvacinės priemonės bei paskatinimo suvenyrai.
Protas yra kaip bagažinė: jei tvarkingai sukrausime, tilps viskas, jei bet kaip – beveik nieko“ (A.W. Hare, J.C.Hare, 1827).  

Trukmė 12 ak. val. (3 dienos)
Genealoginės informacijos paieška ir medžių braižymas
Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8, tel. 314723) Kaip ir kur ieškoti genealoginės informacijos. 

Trukmė - 10 ak. val. (3 dienos)

Grupiniai mokymai yra nemokami, organizuojami bibliotekos skaitytojams. Neturintiems skaitytojo pažymėjimo, būtina jį įsigyti (kaina – 2.03 Eur., pensininkams - 1.45 Eur., vaikams - 1.16 Eur). Antrą kartą (per trejus metus) dalyvaujantiems mokymuose kaina - 1.74 Eur (1 val. )

Konsultacijos kompiuterių naudojimo klausimais
Reikia pagalbos siunčiant elektroninius laiškus? Norite išmokti iškelti nuotraukas iš telefono ar planšetės į kompiuterį? Nežinote, kaip rezervuoti knygą internetu? Norite skaityti el. knygas? Šiais ir kitais klausimais kviečiame konsultuotis kiekvieną ketvirtadienį nuo 14-16 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A). Būtina užsiregistruoti iš anksto tel. (8 46) 346301 arba bibliotekoje. Konsultacijos nemokamos bibliotekos skaitytojams.

Individualūs mokymai
Nepatinka mokymai grupėse, trūksta gebėjimų, siūlome mokytis individualiai! Mokymų kaina 1 val. – 1.74 Eur. Individualūs mokymai vyksta Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8). Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 314723.