Registruotis galima telefonu arba užpildant elektroninę registracijos formą

Gyventojų patogumui siūlome šias temas: 

IT suaugusiųjų akademija
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)
mokymų grafikas derinamas
24 val. (8 dienos)
„IT suaugusiųjų akademiją“ – patobulinti darbo kompiuteriu įgūdžius, kad išlikti konkurencingais darbo rinkoje. Mokymų dalyviai įgis praktinių ir teorinių žinių darbui su pagrindinėmis biuro programomis Word, Excel, PowerPoint; kaip tvarkyti dokumentus kompiuteryje, Google debesyje ar gavus elektroniniu parašu pasirašytą dokumentą; susipažins su asmens duomenų apsauga (BDAR) ir kt. 
Sveikatos ir atminties piliulė
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)
mokymų grafikas derinamas
(lietuvių kalba) 12 ak. val. (3 dienos)

Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8 tel. 314723)
mokymų grafikas derinamas
(rusų kalba) 12 ak. val. (3 dienos)
Raštingumo ir atminties lavinimo programą lietuvių ir rusų k. – „Sveikatos ir atminties piliulė". Būsite supažindinti su populiariais atminties ir koncentracijos lavinimo metodais, šiuolaikiniais sveikatos informacijos paieškos šaltiniais, išbandysite įvairius pratimus bei išmanių įrankių panaudojimą sveikatos gerovei. Mokymu metu bus taikomos žaidybinės-interaktyvios motyvacinės priemonės bei paskatinimo suvenyrai.  
 
Nugalėk elektroninių paslaugų baimę 
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)
mokymų grafikas derinamas
15 ak. val. (4 dienos)
Socialinė akcija „Nugalėk elektroninių paslaugų baimę“. Gyventojai kviečiami dalyvauti nemokamuose mokymuose tobulinant savo žinias, kaip naudotis populiariausiomis elektroninėmis paslaugomis ir saugiai kurti skaitmeninę tapatybę: kaip naudotis elektroniniu parašu ir internetine bankininkyste, Sodros, VMI paslaugomis, kaip apsipirkti, užsiregistruoti pas gydytoją, pateikti prašymus pašalpai gauti, pasitikrinti ar nesi skolingas valstybei, neatlygintinai susipažinti su asmens duomenimis, išsiimti pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą ir kt. Sužinosite, kuo ypatinga virtuali aklųjų biblioteka, virtualūs muziejai ir elektroninės knygos.   
Išmokite dirbti kompiuteriu 

Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)

mokymų grafikas derinamas (lietuvių kalba) 17 ak. val. (5 dienos)


Suaugusiųjų aptarnavimo ir informavijos skyriuje (Turgaus g. 8, tel. 314723)

sausio 21-25 d. (rusų kalba) 12 ak. val. (3 dienos)

(paslauga nemokama pirmą kartą dalyvaujantiems) 

Skaitmeninio raštingumo pagrindai „Išmokime dirbti kompiuteriu“: pažintis su kompiuteriu, informacijos tvarkymas, teksto spausdinimas, paieška internete, elektroninis paštas, bendravimas Skype programa, saugumas internete. (pradžiamokslis). Mokymai vedami lietuvių ir rusų kalbomis. (Lietuvių ir rusų kalbomis)
Darbas su MS Office taikomosiomis programomis
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)
mokymų grafikas derinamas
17 ak. val. (5 dienos)
(paslauga mokama)
Darbas su MS Office taikomosiomis programomis MS Word 2010, MS PowerPoint 2010: tekstinių dokumentų rengimas, pateikčių rengimas, dokumentų tvarkymas kompiuteryje, kopijavimas, įrašymas į įvairias laikmenas. (pažengusiems) 
Išmanieji įrenginiai: išmok naudotis skaityklėmis ir planšetiniais kompiuteriais.
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)
mokymų grafikas derinamas
10 ak. val. (3 dienos)
Neapsisprendžiate, ar jums to reikia? Tiesiog siūlome išbandyti nemokamai. Mokymai, kaip saugiai ir kūrybiškai naudotis šiuolaikinėmis visuomenės informavimo priemonėmis, Android planšetinių kompiuterių galimybės, internetas ir Wi-Fi technologijos, mobiliųjų programėlių naudojimas, jų pritaikymas kasdieninėje veikloje, bendravimas, elektroninių knygų skaitymas ir planšetinių kompiuterių saugumas. Šių mokymų metu didelis dėmesys (pagal pageidavimą) skiriamas socialiniam tinklui Facebook - jo saugumui, informacijos viešinimui, bendravimui, ir informacijos dalinimuisi. Kviečiame! 
Genealoginės informacijos paieška ir medžių braižymas
Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8, tel. 314723)
mokymų grafikas derinamas 10 ak. val. (3 dienos)
Kaip ir kur ieškoti genealoginės informacijos. 
Skaitmeninio šeimos archyvo kūrimas (programa šiuo metu nevykdoma)
Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8, tel. 314723)
mokymų grafikas derinamas

Senos nuotraukos, negatyvai, laiškai, prisiminimai, įvairūs dokumentai, jų išsaugojimas ir redagavimas GIMP programa. 
Leidinio maketavimas ir dizainas (programa šiuo metu nevykdoma)
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)
mokymų grafikas derinamas

Kaip paruošti šeimos istorijos leidinį spaudai MS Publisher programa, fotoknygos kūrimas. 

Mokymai organizuojami bibliotekos skaitytojams.
Mokamų mokymų arba antrą kartą dalyvaujantiems mokymuose kaina - 1.74 Eur už dieną.

Inovacijos jaunimui

Šiuolaikinė biblioteka aktuali jaunimui, kai žengia koja kojon su technologine pažanga, Įgyvendinus projektus „Atrask save 3D mieste“ ir „Kitokia realybė bibliotekoje“, Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9) įkurta Ateities laboratorija, kur jaunimas gali mokytis: Valdyti dronus, dirbti su Arduino ir LittleBits elektronika,maketuoti objektus su Solidworks programa ir juos išspausdinti 3D spausdintuvu, laisvu laiku žaisti judesiu valdomus žaidimus Xbox kompiuteriu.

Konsultacijos kompiuterių naudojimo klausimais

Kiekvieną ketvirtadienį nuo 14-16 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A). Būtina užsiregistruoti iš anksto tel. (8 46) 346301 arba bibliotekoje. Konsultacijos nemokamos bibliotekos skaitytojams.

Individualūs mokymai

Mielas klaipėdieti! Nepatinka mokymai grupėse, trūksta gebėjimų, siūlome mokytis individualiai! Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia suaugusius mokytis kompiuterinio raštingumo individualiai. Mokymų kaina 1 val. – 1.74 Eur. Individualūs mokymai vyksta Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8). Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 314723.