Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia dalyvauti kūrybiniuose-edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose ugdomi įvairūs gebėjimai. Programos skirtos skirtingo amžiaus grupėms, organizuojamos įvairiuose padaliniuose. Dėl išsamesnės informacijos ar susitikimo datos ir laiko susisiekite su prie kiekvienos programos nurodytais kontaktais.

Vykdomos nuotolinės edukacijos, virtualūs klubų susitikimai, paruošti kursai savarankiškam mokymuisi. Kviečiame nemokamai mokytis ir konsultuotis su bibliotekos specialistais!

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI JAUNIMUI

Video montavimo kursai pradedantiesiems

Vieta: Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9)
Tikslas – sudominti naujosiomis medijomis, skatinti kūrybiškumą, susipažinti su vaizdo ir garso montavimu.
Turinys. Užsiėmimuose mokoma kaip susimontuoti vaizdo įrašus namų sąlygomis, t.y.: filmuojant ne profesionalia kamera, o telefonu, fotoaparatu ar pan., kokias programas naudoti, kad nieko nekainuotų, taip pat išbandomi įvairūs montavimo būdai, atliekamos smagios praktinės užduotys.
Skirta 16–30 m. jaunuoliams.
Trukmė – 16 val. (8 užsiėmimai po 2 val.).
Daugiau informacijos teirautis tel. (8 46) 314728 arba el. paštu jaunimas@biblioteka.lt

„Kultūros paveldo objektai – Minecraft pasaulyje“ 

Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9) kviečia jaunuolius programuoti pačiu smagiausiu būdu perkuriant Minecraft žaidimą. Moksleiviai taip pat susipažįsta su JavaScript programavimo pagrindais, kurie ne tik smagūs, tačiau gali padėti išmokti kitas programavimo kalbas ateityje! Kiekvienas dalyvis prisideda atkurdami Klaipėdos miestą Minecraft viduje bei susipažįsta su asmeniniu pagalbininku – ROBOTUKU!
Skirta 10–14 metų moksleiviams.
Trukmė – 16 val.
Daugiau informacijos teirautis tel. (8 46) 314728 arba el. paštu jaunimas@biblioteka.lt

KŪRYBINIAI-EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI SUAUGUSIEMS

Saviraiškos klubas Laukininkų bibliotekoje

Kiekvieną ketvirtadienį 17 val. Laukininkų bibliotekoje (Laukininkų g. 42) vyksta įvairių rankdarbių pamokos, kur susitikę įvairaus amžiaus, įvairių profesijų bendruomenės nariai kūrybiškai leidžia laisvalaikį. Užsiėmimų veiklos: dirbinių gaminimas iš šiaudų, mezgimas, nėrimas, vėlimas, įvairių papuošalų kūrimas. Saviraiškos klubo tikslas – suaktyvinti bendravimą ir bendradarbiavimą su bendruomenės nariais, skatinti asmens kūrybiškumą, kūrybingai bendrauti ir leisti laisvalaikį.
Kviečiame laisvalaikį leisti kūrybingai! Daugiau informacijos tel. 8 46 326465 arba el. paštu laukininkai@biblioteka.lt.
Nuotolinės edukacijos vyksta Laukininkų bibliotekos Facebook paskyroje.

Laukinininkų bibliotekos nuotolinių edukacijų vaizdo įrašai:

Kalėdos:

Velykos:

Fetro panaudojimas:

Kitos edukacijos:

Rankdarbių popietės Miško bibliotekoje

Kiekvieną ketvirtadienį 17 val. Miško bibliotekoje (Kretingos g. 61) vyksta nemokami rankdarbių užsiėmimai, kuriuose dalyvauja darbingo amžiaus moterys, norinčios pasidalinti savo įgūdžiais bei išmokti įvairių rankdarbių kūrimo technikų. Tai yra ir moterų klubas, kur galima geriau save pažinti, lavinti fantaziją, pabendrauti ir atsipalaiduoti. Į juos kartkartėmis kviečiami amatininkai naujų kūrybinių idėjų sėmimuisi, tačiau dažniausiai narės dalijasi savo įgūdžiais ir mokosi vienos iš kitų. Mokosi ne tik amatų, bet ir dalijasi gyvenimiškais patyrimais. Konkrečių temų šie vakarai neturi: čia kas mezga, kas neria, kas iš krepinio popieriaus įvairias gėles mokosi gaminti, o kas tiesiog stebi kūrybą ir bendrauja...
Kviečiame prisijungti prie kūrybingų moterų būrelio! Daugiau informacijos tel. (8 46) 314726 arba el. paštu miskas@biblioteka.lt.

Kuriančių ir kūryba besidominčių klaipėdiečių klubas

Periodiškai Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8) rengiami teminiai kūrybos skaitymai (dalinamasi savo ar kitų autorių parašyta tam tikros tematikos kūryba); vakarai, skirti kurio nors vieno susitikimo dalyvio išsamiam kūrybos pristatymui; literatūrinės pažintys su žinomais rašytojais ar kitais kultūros pasaulio atstovais; diskusijos.
Kviečiame visus kuriančius ir kūryba besidominčius klaipėdiečius prisijungti prie klubo veiklos. Daugiau informacijos tel. (8 46) 448336 arba el. paštu bibliogr@biblioteka.lt.

Skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems ir pažengusiems

Užsiėmimų metu gyventojai įgyja ar pagerina skaitmeninius įgūdžius bei gauna atsakymus į visus iškilusius klausimus. Kviečiame dalyvauti nemokamuose mokymuose!
Daugiau apie mokymus, mokymų temas.

KLUBAI

Anglų kalbos klubas

Antradieniais 17.00 val. Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9)

Anglų kalbos klubas skirtas visiems norintiems patobulinti savo anglų kalbos žinias, padiskutuoti įdomiomis temomis ir susirasti bendraminčių.
Daugiau informacijos tel. (8 46) 314728, el. paštu jaunimas@biblioteka.lt arba Facebook paskyroje @JaunimoBiblioteka

Karantino laikotarpiu virtualūs klubo susitikimai vyksta Facebook grupėje English club. Kviečiame prisijungti!

 Lietuvių kalbos klubas užsieniečiams

Ketvirtadieniais 17.00 val. Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9)
Lietuvių kalbos klubas, skirtas užsieniečiams, gyvenantiems Lietuvoje ir norintiems patobulinti lietuvių kalbos įgūdžius.
Daugiau informacijos tel. (8 46) 314728, el. paštu jaunimas@biblioteka.lt arba Facebook paskyroje @JaunimoBiblioteka

Karantino laikotarpiu virtualūs klubo susitikimai vyksta Facebook grupėje „Lithuanian language club“. Kviečiame prisijungti!

Knygų klubas jaunimui „Kitame sakinyje“

Paskutinį mėnesio šeštadienį 11.00 val. Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9)
Knygų klubas „Kitame sakinyje“, skirtas 16-29 m. asmenims, norintiems iš naujo atrasti skaitymo malonumą, kartu su bendraminčiais (už)(si)motyvuoti save skaitymui ir įveikti lengvai konkurencingą asmeninį iššūkį – per mėnesį perskaityti bent vieną knygą.
Daugiau informacijos tel. (8 46) 314728, el. paštu jaunimas@biblioteka.lt arba Facebook paskyroje @JaunimoBiblioteka

Karantino laikotarpiu virtualūs klubo susitikimai vyksta Facebook grupėje „Knygų klubas „Kitame sakinyje“. Kviečiame prisijungti!

SAVARANKIŠKAS MOKYMASIS

„Proto sporto klubo“ treniruotės atminties lavinimui

„Įsivaizduokite, kad gimstate be atminties. Kas tuomet būtumėte? Ogi niekas, nes jei neturite atminties, neturite nieko. Jei paklausčiau, kas esate, iškart imtumėte ieškoti atsakymo savo atminties kloduose. Jūsų atmintis – tai klijai, kurie iš atskirų dalių sulipdo jūsų gyvenimą į visumą. Savimi esate tik dėl nepaprastos savo atminties. Esate duomenis sauganti būtybė, o atmintis saugo jūsų gyvenimą. Jei neturėtumėte atminties, negalėtumėte mokytis, mąstyti, neturėtumėte protinių gebėjimų, net nežinotumėte, kaip užsirišti batų raištelius. <...> Atmintis yra mūsų egzistencijos pamatas. Ji lemia mūsų sprendimų kokybę, vadinasi, visą mūsų gyvenimą.“ („Neribota atmintis“, K. Horsley)

Taigi atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenime, o ją lavindami, pageriname viską! Dėl šios priežasties Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinio specialistai kuria virtualias „Proto sporto klubo“ pamokėles, kurios padės pamankštinti Jūsų protą. Taip pat ilgainiui Jus supažindins su atminties lavinimo technikomis, patars, kaip geriau įsiminti skaičius, veidus, vardus, pirkinių sąrašus...

Įsidėmėkite, kad atminties lavinimas yra ne magija, o tik disciplinuotas darbas, kuris gali būti labai smagus!

Nepamirškite, kad atminties lavinimui būtinas reguliarus ir atkaklus darbas kaip sportuojant. Tad jei norite, kad Jūsų protas veiktų puikiai – duokite jam darbo!

Tad pirmyn į pirmąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Antroji „Proto sporto klubo“ treniruotė: dėmesio koncentracija

Antrąją „Proto sporto klubo“ pamoką pradėsime serija treniruočių, skirtų dėmesio koncentracijai. Kaip žinia, kad galėtume įsiminti informaciją, pirmiausia turime sutelkti dėmesį. Labai dažna priežastis, kodėl žmonės neįsimena informacijos arba pamiršta kažką padaryti – blaškymasis, dėmesio nesukoncentravimas.

Pirmiausia šalin mintis, kad Jūsų galimybės ribotos! Jei taip galvosite, Jūsų gyvenimas iš tikrųjų bus ribotas. Jei nuolat keisite požiūrį ir stiprinsite troškimą įsisavinti informaciją, Jums tikrai tai pavyks!

Norint sutelkti dėmesį, kaip ir darant bet ką kitą, reikia praktikuotis. Svarbu yra išmokti nurimti ir susikoncentruoti į esamą akimirką.

Taip pat šalin iš savo gyvenimo pasiteisinimus, kurie trukdo susikaupti, išbandyti naujus dalykus, tobulėti. Pagalvokite, kas būtumėte ir kur būtumėte be pasiteisinimų. Sugalvoję pasiteisinimą, blaškote savo dėmesį ir eikvojate energiją. Juk energija teka ten, kur nukreipiame dėmesį.

Nepamirškite, kad atminties lavinimui būtinas reguliarus ir atkaklus darbas kaip sportuojant.

Tad pirmyn į antrąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Trečioji „Proto sporto klubo“ treniruotė: proto nuraminimas

Kai protas ramus, tuomet tampa lengviau susikaupti ir, žinoma, įsiminti informaciją.

Šioje treniruotėje pateikiama serija pamokėlių, kuriose sužinosite patarimus, kaip nuraminti protą pagal Kevin Horsley. Šis žmogus – atminties lavinimo čempionato medalininkas, puikios knygos „Neribota atmintis“ autorius. Pastarįjį leidinį galite rasti Pempininkų, Jaunimo ir „Kauno atžalyno“ padaliniuose. Užsakyti/rezervuoti leidinį

1-asis patarimas – kontroliuokite savo vidinį balsą.

Pirmyn į trečiąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Ketvirtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: liaukitės dirbti kelis darbus vienu metu

Šioje treniruotėje pristatomas dar viena Kevin Horsley patarimas, padedantis nuraminti protą. Šis žmogus – atminties lavinimo čempionato medalininkas, puikios knygos „Neribota atmintis“ autorius. Pastarįjį leidinį galite rasti Pempininkų, Jaunimo ir „Kauno atžalyno“ padaliniuose. Užsakyti/rezervuoti leidinį

Patarimas – liaukitės dirbti kelis darbus vienu metu.

Mes išblaškome dėmesį, kai vienu metu dirbame kelis darbus. Žmonių smegenys vienu metu gali susitelkti tik į vieną dalyką. Jei imamės kelių darbų vienu metu, iš tiesų mūsų dėmesys šokinėja nuo vieno dalyko prie kito.

Beje, pasak neurologės Merilės Springer, vienu metu dirbant kelis darbus, jie padaromi 50 proc. lėčiau, taip pat 50 proc. padidėja klaidų tikimybė.

K. Horlsley ir M. Springer antrina ir Jim Kwik (atminties gerinimo, smegenų veiklos optimizavimo ir pagreitinto mokymosi ekspertas) savo knygoje „Beribis protas“.

Jis teigia, kad vienu metu bandydami nudirbti daug darbų, dirbame labai neproduktyviai. Ir pataria, kad jei kalbate telefonu, tuo pačiu metu nežiūrėkite, kas naujo socialiniuose tinkluose ir panaš. Vienu metu susitelkdami į vieną dalyką, treniruojate koncentracijos „raumenį“. Jei praktikuosite koncentraciją bent valandą per dieną, netrukus tai taps antrąją Jūsų prigimtimi.

Pirmyn į ketvirtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Kinų kalba ir kultūra

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka karantino laikotarpiu sukūrė nuotolinių paskaitų ciklą „Kinų kalba ir kultūra“.

Nori sužinoti daugiau apie šios šalies kultūra ir kalbą? Sugriauti sklandančius stereotipus apie neįkandamą kalbos sunkumą? Jau senokai svajojai išmokti kažką naujo, tačiau neatradai tam laiko... Kviečiame į virtualias kinų kalbos ir kultūros pamokas.

Paskaitas veda jauna bibliotekos specialiste, baigusi VDU Rytų Azijos šalių kultūras ir kalbas. Žinias gilino Kinijoje ir Taivane.

 

Pirmoji pamoka. Tonai. Pagrindiniai brūkšniai

 

Antroji pamokaPagrindiniai brūkšniai. Valgymo etiketas.

 

Trečioji pamoka6 kombinuoti brūkšniai. Brūkšniu eiliškumas. Dovanojimo etiketas.

 

Ketvirtoji pamokaBrūkšnių eiliškumas. Svarbiausias egzaminas Kinijoje–Gaokao. 

 

Penktoji pamokaJungtinių ženklų populiariausios pozicijos. Bibliotekos Kinijoje.

 

Šeštoji pamokaRašto tipai. Uždraustasis miestas.

 

Septintoji pamoka. Skaičiai nuo 1 iki 10 (kaip tarti ir kaip parodyti). Pavasario šventė (Kinų Naujieji metai).

 

Aštuntoji pamoka. 10 kasdienių frazių. Tarptautinė darbo diena.

 

Devintoji pamoka. Įvardžiai ir sakinio struktūra. Spalvų simbolika Kinijoje.

 

Dešimtoji pamoka. 10 reikalingiausių frazių turistui. Drakono reikšmė Kinijoje.

 

Vienuoliktoji pamoka. Dialogas. Kinų astrologija.

 

Dvyliktoji pamoka. Savaitės dienos. Arbatos kultūra.

 

 

Tryliktoji pamoka. 15 veiksmažodžių. Rudens vidurio šventė.

 

Keturioliktoji pamoka. Naudingos frazės keliaujant. Taivanas.

 

Penkioliktoji pamoka. Sakinio struktūra. Kinų virtuvė.

 


Diskusijos, namų darbai ir įvairiausi klausimai bus atsakyti uždaroje Facebook grupeje „Kinų kalba ir kultūra“. Prisijunk!

Vaizdo montavimo kursai pradedantiesiems

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinio specialistės paruoštame šešių nuotolinių pamokų kurse supažindinama su vaizdo įrašo montavimo pasauliu: parodomi svarbiausiu klipo elementų kūrimo etapai, išbandomi įvairiausi montavimo būdai ir mokoma juos atpažinti filmuose. Vaizdo įrašų kūrimui naudojamos nemokamos vaizdo įrašo, garso takelio, paveikslėlių kūrimo ir redagavimo programos. 

 

1 pamoka. Pažintis su programa. Nemokami medžiagos šaltiniai.


2 pamoka. Filtrai ir rėmai.


3 pamoka. Audacity: garso takelių redagavimas.


4 pamoka. Inkscape: logotipas, paveikslėliai ir kt. priedai.


5 pamoka. Vaizdo įrašo įžanga.


6 pamoka. Montavimo būdai.

 


Diskusijos ir įvairiausi klausimai bus atsakyti uždaroje Facebook grupėje „Video montavimas pradedantiesiems“. Kviečiame prisijungti!