Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia dalyvauti kūrybiniuose-edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose ugdomi įvairūs gebėjimai. Programos skirtos skirtingo amžiaus grupėms, organizuojamos įvairiuose padaliniuose. Dėl išsamesnės informacijos ar susitikimo datos ir laiko susisiekite su prie kiekvienos programos nurodytais kontaktais.

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI JAUNIMUI

Video montavimo kursai pradedantiesiems

Vieta: Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9)
Tikslas – sudominti naujosiomis medijomis, skatinti kūrybiškumą, susipažinti su vaizdo ir garso montavimu.
Turinys. Užsiėmimuose mokoma kaip susimontuoti vaizdo įrašus namų sąlygomis, t.y.: filmuojant ne profesionalia kamera, o telefonu, fotoaparatu ar pan., kokias programas naudoti, kad nieko nekainuotų, taip pat išbandomi įvairūs montavimo būdai, atliekamos smagios praktinės užduotys.
Skirta 16–30 m. jaunuoliams.
Trukmė – 16 val. (8 užsiėmimai po 2 val.), antradieniais ir ketvirtadieniais 16–18 val. 
Registruotis tel. (8 46) 314728 arba el. paštu jaunimas@biblioteka.lt

„Kultūros paveldo objektai – Minecraft pasaulyje“ 

Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9) kviečia jaunuolius programuoti pačiu smagiausiu būdu perkuriant Minecraft žaidimą. Moksleiviai taip pat susipažįsta su JavaScript programavimo pagrindais, kurie ne tik smagūs, tačiau gali padėti išmokti kitas programavimo kalbas ateityje! Kiekvienas dalyvis prisideda atkurdami Klaipėdos miestą Minecraft viduje bei susipažįsta su asmeniniu pagalbininku – ROBOTUKU!
Skirta 10–14 metų moksleiviams.
Trukmė – 16 val.
Registruotis tel. (8 46) 314728 arba el. paštu jaunimas@biblioteka.lt

KŪRYBINIAI-EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI SUAUGUSIEMS

Saviraiškos klubas Laukininkų bibliotekoje

Kiekvieną trečiadienį 17 val. Laukininkų bibliotekoje (Laukininkų g. 42) vyksta įvairių rankdarbių pamokos, kur susitikę įvairaus amžiaus, įvairių profesijų bendruomenės nariai kūrybiškai leidžia laisvalaikį. Užsiėmimų veiklos: dirbinių gaminti iš šiaudų, mezgimas, nėrimas, vėlimas, įvairių papuošalų kūrimas. Saviraiškos klubo tikslas – suaktyvinti bendravimą ir bendradarbiavimą su bendruomenės nariais, skatinti asmens kūrybiškumą, kūrybingai bendrauti ir leisti laisvalaikį.
Kviečiame laisvalaikį leisti kūrybingai! Daugiau informacijos tel. 8 46 326465 arba el. paštu laukininkai@biblioteka.lt.

Rankdarbių popietės Pempininkų bibliotekoje

Kiekvieną ketvirtadienį 17 val. Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A) vyksta nemokami rankdarbių užsiėmimai, kuriuose dalyvauja darbingo amžiaus moterys, norinčios pasidalinti savo įgūdžiais bei išmokti įvairių rankdarbių kūrimo technikų. Tai yra ir moterų klubas, kur galima geriau save pažinti, lavinti fantaziją, pabendrauti ir atsipalaiduoti. Į juos kartkartėmis kviečiami amatininkai naujų kūrybinių idėjų sėmimuisi, tačiau dažniausiai narės dalijasi savo įgūdžiais ir mokosi vienos iš kitų. Mokosi ne tik amatų, bet ir dalijasi gyvenimiškais patyrimais. Konkrečių temų šie vakarai neturi: čia kas mezga, kas neria, kas iš krepinio popieriaus įvairias gėles mokosi gaminti, o kas tiesiog stebi kūrybą ir bendrauja...
Kviečiame prisijungti prie kūrybingų moterų būrelio! Daugiau informacijos tel. (8 46)346301 arba el. paštu pempininkai@biblioteka.lt.

Kuriančių ir kūryba besidominčių klaipėdiečių klubas

Periodiškai Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8) rengiami teminiai kūrybos skaitymai (dalinamasi savo ar kitų autorių parašyta tam tikros tematikos kūryba); vakarai, skirti kurio nors vieno susitikimo dalyvio išsamiam kūrybos pristatymui; literatūrinės pažintys su žinomais rašytojais ar kitais kultūros pasaulio atstovais; diskusijos.
Kviečiame visus kuriančius ir kūryba besidominčius klaipėdiečius prisijungti prie klubo veiklos. Daugiau informacijos tel. (8 46) 314723 arba el. paštu bibliogr@biblioteka.lt.

Skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems ir pažengusiems

Užsiėmimų metu gyventojai įgyja ar pagerina skaitmeninius įgūdžius bei gauna atsakymus į visus iškilusius klausimus. Kviečiame dalyvauti nemokamuose mokymuose!
Daugiau apie mokymus, mokymų temas.

KLUBAI

Anglų kalbos klubas

Antradieniais 17.15 val. Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9)

Anglų kalbos klubas skirtas visiems norintiems patobulinti savo anglų kalbos žinias, padiskutuoti įdomiomis temomis ir susirasti bendraminčių.
Daugiau informacijos tel. (8 46) 314728 arba el. paštu jaunimas@biblioteka.lt

Rusų kalbos klubas pradedantiesiems

Trečiadieniais nuo 16.30 iki 18.00 val. Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9)
Rusų kalbos klubas pradedantiesiems A1-A2 lygyje! Klubas veiks iki 2020 gegužės 1 d. Laukiame visų, norinčių pagerinti rusų kalbos žinias! Kursus veda savanorė, rusų kalbos ir literatūros dėstytoja – Nina Mikalkėnienė.
Kviečiame registruotis tel. (8 46) 314728 arba jaunimas@biblioteka.lt.

 Lietuvių kalbos klubas užsieniečiams

Šeštadieniais 10.30 val. Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9)
Lietuvių kalbos klubas, skirtas užsieniečiams, gyvenantiems Lietuvoje ir norintiems patobulinti lietuvių kalbos įgūdžius. Užsiėmimus veda savanoris Erikas.
Daugiau informacijos tel. (8 46) 314728 arba el. paštu jaunimas@biblioteka.lt

 SAVARANKIŠKAS MOKYMASIS

Kinų kalba ir kultūra

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka karantino laikotarpiu sukūrė nuotolinių paskaitų ciklą „Kinų kalba ir kultūra“.

Nori sužinoti daugiau apie šios šalies kultūrą ir kalbą? Sugriauti sklandančius stereotipus apie neįkandamą kalbos sunkumą? Jau senokai svajojai išmokti kažką naujo, tačiau neatradai tam laiko... Kviečiame į virtualias kinų kalbos ir kultūros pamokas.

Paskaitas veda jauna bibliotekos specialistė, baigusi VDU Rytų Azijos šalių kultūras ir kalbas. Žinias gilinusi Kinijoje ir Taivane.

 

Pirmoji pamoka. Tonai. Pagrindiniai brūkšniai

 

Antroji pamokaPagrindiniai brūkšniai. Valgymo etiketas.

 

Trečioji pamoka6 kombinuoti brūkšniai. Brūkšnių eiliškumas. Dovanojimo etiketas.

 

Ketvirtoji pamokaBrūkšnių eiliškumas. Svarbiausias egzaminas Kinijoje - Gaokao. 

 

Penktoji pamokaJungtinių ženklų populiariausios pozicijos. Bibliotekos Kinijoje.

 

Šeštoji pamokaRašto tipai. Uždraustasis miestas.

 

Septintoji pamoka. Skaičiai nuo 1 iki 10 (kaip tarti ir kaip parodyti). Pavasario šventė (Kinų Naujieji metai).

 

Aštuntoji pamoka. 10 kasdienių frazių. Tarptautinė darbo diena.

 

Devintoji pamoka. Įvardžiai ir sakinio struktūra. Spalvų simbolika Kinijoje.

 

Dešimtoji pamoka. 10 reikalingiausių frazių turistui. Drakono reikšmė Kinijoje.

 

Vienuoliktoji pamoka. Dialogas. Kinų astrologija.

 

Dvyliktoji pamoka. Savaitės dienos. Arbatos kultūra.

 

 

Tryliktoji pamoka. 5 veiksmažodžių. Rudens vidurio šventė.

 

Keturioliktoji paskaita. Naudingos frazės keliaujant. Taivanas.

 

Penkioliktoji paskaita. Sakinio struktūra. Kinų virtuvė.

 


Diskusijos, namų darbai ir įvairiausi klausimai bus atsakyti uždaroje Facebook grupėje „Kinų kalba ir kultūra“. Prisijunk