Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos jau tryliktus metus iš eilės kviečia kiekvieną vasaros trečiadienį susitikti klaipėdiečių ir miesto svečių pamėgtoje kultūros erdvėje – Girulių bibliotekoje, Šlaito g. 10A.

Renginių ciklas „Pėdink į Girulius“ prasidėjo birželio 15 d. ir tęsis iki rugpjūčio 24 dienos.

Šiais metais renginiai simboliškai skirti Klaipėdos miesto 770-ajam jubiliejui. Bus skiriamas didelis dėmesys literatūrai, muzikai, istorijai bei šiuo metu karą išgyvenančiai ukrainiečių tautai, jų menui ir kultūrai.

Kviečiame kiekvieną trečiadienio pavakarę praleisti Giruliuose – emocingai, įdomiai, prasmingai!

PROGRAMA

Birželio 15 d. 18.00 val.
Renginių ciklo atidarymas.
Virginijaus Pupšio ir Gintauto Litinsko kūrybos vakaras
. Albumo „Tabula Rasa“ pristatymas. Renginio akimirkos
Žiniasklaidoje: Renginių ciklo „Pėdink į Girulius“ atidaryme - jautrūs akcentai Ukrainai / Paulius Matulevičius // ve.lt

Birželio 22 d. 18.00 val.
Ansamblio „Oboe con Archi“ koncertas „Vasaros dvelksmas“.
Atlikėjai: Laura Kasinskaitė (obojus), Rima Tamošiūnaitė (smuikas), Dana Tregub (altas), Vilija Gaižauskaitė-Veličkienė (violončelė).

Birželio 29 d. 18.00 val.
Jautrus ukrainiečių palaikymo vakaras „Širdies stygos“. Renginio akimirkos
Muzikinis atlikėjų penketas: Ingrida Giunter (I smuikas), Natalia Radkova (II smuikas), Ivan Bertash (altas), Jurgis Karbauskis (violončelė), Donatas Butkus (akordeonas).
Ukrainiečių eiles lietuvių kalba skaitys aktorė Eglė Jackaitė.

Birželio mėn. Girulių bibliotekoje eksponuojama
Irminos Viningienės tapybos paroda „Sename sode“.

Liepos 1 d. 17.30 val.
Kompozitoriaus, tapytojo, režisieriaus, kultūros sostinės „Kaunas 2022“ ambasadoriaus Antano Jasenkos kūrybos vakaras ir personalinės tapybos parodos SURFACES / PAVIRŠIAI atidarymas. Parodą pristatys ir pokalbį su kūrėju moderuos dailėtyrininkė, docentė, daktarė Dalia Karatajienė.

Liepos 5 d. 18.00 val.
Istoriko, rašytojo, bardo Povilo Girdenio knygos „Artima praeitis“ pristatymas. Renginio akimirkos

Liepos 13 d. 18.00 val.
Aktorės Virginijos Kochanskytės kūrybos vakaras. Renginio akimirkos

Liepos 14, 21 ir 22 d. 16.00 val.
Literatūriniai performansai suaugusiems su Taško teatro aktoriais Solveiga Reklaityte ir Gediminu Povilavičiumi

Liepos 20 d. 18.00 val.
Vakaras „Prisimenant Nelly Paltinienę“. Dalyvauja: knygos „Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą“ autorė Irma Laužikaitė ir kunigai Karolis Petravičius, Kęstutis Timofejevas. Renginio akimirkos
Žinasklaidoje: Klaipėda Nelei Paltinienei išliko mylimiausiu miestu / Simona Rizgelytė // atviraklaipeda.lt

Liepos 27 d. 18.00 val.
Vasariškas jausmų džiazas su aktore Egle Jackaite. Akomponuos – Antanas Cirtautas.

Liepos mėn. Girulių bibliotekoje eksponuojama
Antano Jasenkos personalinė tapybos paroda SURFACES / PAVIRŠIAI

Rugpjūčio 3 d. 18.00 val.
Muzikinis pasimatymas su TV laidų vedėja, folkloro dainininke, etnomuzikologe humanitarinių mokslų daktare Loreta Sungailiene.

Rugpjūčio 10 d. 18.00 val.
Mindaugo Milinio ir Antano Verkelio istorinės dokumentinės knygos „Mėmelio šturmo blefas“ pristatymas. Dalyvaus knygos autorius Mindaugas Milinis.

Rugpjūčio 11 d. 17.00 val.
Loretos Ramelienės dainavimo studijos koncertas „Krantų gėlė“.

Rugpjūčio 12 d. 11.00 val.
„Senjorų bičiulystė – draugystės rate‘ 2022“ Klaipėdos miesto Pagyvenusių Žmonių asociacijos, Bendruomenės namų klubo „Rūta“ organizuojama šventė.
Dalyvaus: 10 dainų ir šokių kolektyvų iš Klaipėdos, Tauragės, Kretingos, Šeduvos ir Šiaulių.
17.00 val. Andriaus Tarasevičiaus dailės darbų parodos „Virsmai“ atidarymas.
Bibliotekoje paroda bus eksponuojama visą rugpjūčio mėnesį.

Rugpjūčio 17 d. 18.00 val.
Koncertas „Gražiausios arijos“. Lietuvos operos dainininkas, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Mindaugas Rojus, solistė Vitalija Gumbrytė-Trinkė, pianistė Inga Maknavičienė.

Rugpjūčio 24 d. 18.00 val.
UPINĖS. Poezijos ir muzikos vakaras su dainininke Laurita Peleniūte, teatro ir kino aktorėmis Aldona Vilutyte ir Justina Smieliauskaite („Atviro rato“ teatras).