Vasario 21 d. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) įvyko konkurso „Klaipėdos knyga – 2017“ nugalėtojų apdovanojimai. Gražiausia ir populiariausia Klaipėdos metų knyga tapo Jovitos Saulėnienės „Jos didenybė Prūsijos karalienė Luizė Mėmelyje“, leidėjas – spaustuvė „Druka“. Renginį vedė „Pilies“ teatro aktoriai, dainas atliko Rasa Serra.

Kl knyga2017 1 Populiariausia ir gražiausia 2017-ųjų metų Klaipėdos knyga tapo Jovitos Saulėnienės „Jos didenybė Prūsijos karalienė Luizė Mėmelyje“. Knygą išleido spaustuvė „Druka“.

Nė vienas iš 15 konkurse dalyvavusių leidinių neliko rinkėjų nepastebėtas. Trečią vietą laimėjo leidyklos „Eglė“ išleista Viganto Giedraičio knyga „Tarp vėjų ir vandenų“, antrą vietą – VšĮ „Aido švyturiai“ išleista Aido Jurkšto knyga „Lietuvos švyturių istorija“.

Gražiausią Klaipėdos metų knygą rinko kompetentinga narių komisija, kuriai vadovavo Vilhelmas Giedraitis, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos narys, dizaineris. Buvo atkreiptas dėmesys į poligrafiją, estetiką, turinį, kultūrą...

Dėl nominacijų varžėsi dešimt Klaipėdos leidėjų: leidykla „Libra Memelensis“, Klaipėdos universiteto leidykla, leidykla „Eglė“, spaustuvė „Druka“, viešoji įstaiga „Verslas ar Menas“, viešoji įstaiga „Aido švyturiai“, Fotomenininkų sąjunga Klaipėdos skyrius, Jūrininkų ligoninė, viešoji įstaiga „Kūrybos litorina“, Palangos kūrybinė grupė „Mostas“. Konkursui pateikė 15 leidinių:

• Apie tai, kas neturi išnykti. Bružas. Leidėjas – Klaipėdos universitetas.

• Ars vitae, II. Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyriaus dailininkų darbai 2007-2017. Leidėjas – Klaipėdos jūrininkų ligoninė.

• Disleksijos archipelagas: monografija. Reda Gedutienė. Leidėjas – Klaipėdos universitetas.

• Einu žeme: dainos ir eilėraščiai. Alfonsas Staponkus. Leidėjas – Eglės leidykla.

• Joniškio krašto dvarai. Didžioji ir Mažoji Daunoravos, Bertaučiai, Satkūnai. Ernestas Vasiliauskas. Leidėjas – Klaipėdos universitetas.

• Jos didenybė Prūsijos karalienė Luizė Mėmelyje. Jovita Saulėnienė. Leidėjas – spaustuvė „Druka“.

• Klaidžiojantys akmenys. Olandų kepurė. Algirdas Darongauskas. Leidėjas – Kūrybos litorina.

• Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos BEGA istorija. Kęstutis Demereckas. Leidėjas – Libra Memelensis.

• Klodai: grafika, tapyba, skulptūra. Gražina Oškinytė-Eimanavičienė. Leidėjas – Palangos kūrybinė grupė „Mostas“.

• Kretingos krašto tautodailė ir tradiciniai amatai. Sudarytojos: Dalia Činkienė, Reimunda Ruškuvienė. Leidėjas – Libra Memelensis.

• Lietuvos švyturių istorija. Aidas Jurkštas. Leidėjas – Aido švyturiai.

• Plakatai. Gintaras Zinkevičius, Agnė Narušytė. Leidėjas – Fotomenininkų sąjunga Klaipėdos skyrius.

• Raganų kalno pasakos: Aldona Kazlauskaitė-Balsevičienė. Leidėjas – Eglės leidykla.

• Sielos preliudai. Silvija Beatričė. Leidėjas – Verslas ar menas.

• Tarp vėjų ir vandenų. Vigantas Giedraitis. Leidėjas – Eglės leidykla.

Akimirkos iš renginio.

Konkurso finansinis rėmėjas UAB „Mūsų laikas“.

Informacinis rėmėjas dienraštis „Klaipėda“.

Žiniasklaidoje:

Klaipėdos metų knyga 2018 / 2018-02-22