Baigėsi mėnesį vykę populiariausios ir gražiausios uostamiestyje 2014 metais išleistos knygos rinkimai, kuriuos devintą kartą surengė Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Šiemet konkursui 9 Klaipėdos leidėjai pateikė 15 knygų. Laureatai apdovanoti specialiai konkursui sukurtais prizais.

Kl knyga2014 1 Populiariausia 2014-ųjų metų Klaipėdos knyga tapo Vytauto Jokubausko „Mažųjų kariuomenių“ galia ir paramilitarizmas: tarpukario Lietuvos atvejis. Knygą išleido Klaipėdos universiteto leidykla.
Kl knyga2014 2 Gražiausia 2014-ųjų metų Klaipėdos knyga tapo Bruno le Coutre „Mano miestas Klaipėda,1900 – 1939 metai: atsiminimai“. Knygą išleido Lietuvos jūrų muziejus

Už populiariausią knygą gyventojai balsavo internetu ir šešiuose Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose. Dėl populiariausios knygos savo nuomonę pareiškė 1781 žmogus. Nė viena iš 15 konkurse dalyvavusių knygų neliko rinkėjų nepastebėta. Trečią vietą laimėjo Klaipėdos universiteto leidyklos išleistas Vyganto Vareikio ir Edmundo Bareišos fotoalbumas „Technika ir gamta: Klaipėdos uostas XIX a. pabaigoje - XX a. pirmojoje pusėje“, antrą – Eglės leidyklos išleista Dariaus Rekio pasaka „Viską susapnuoti dar kartą“.

Gražiausią Klaipėdos metų knygą rinko kompetentinga 7 narių komisija, kuriai vadovavo VDA KDI grafinio dizaino magistras, LGDA narys Aurimas Švedas. Buvo atkreiptas dėmesys į poligrafiją, estetiką, turinį, kultūrą...

Dėl nominacijų varžėsi devyni Klaipėdos leidėjai: leidykla „Libra Memelensis“, Klaipėdos universiteto leidykla, leidykla „Eglė“, Lietuvos jūrų muziejus, VšĮ „Verslas ar Menas“, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, S. Jokužio leidykla-spaustuvė, Socialinių mokslų kolegija. Konkursui pateikė 15 knygų:

1. Darius Rekis. VISKĄ SUSAPNUOTI IŠ DAR KARTĄ. Eglės leidykla (277 balsai).

2. Simona Šliogerienė. REKLAMOS GAMYBOS TECHNOLOGIJOS. Socialinių mokslų kolegija (73 balsai).

3. Aldona Balsevičienė. JUODOJO KRANTO ŽVEJAI. Eglės leidykla (25 balsai).

4. Elena Mezginaitė. MANO SENAS DRAUGE. Eglės leidykla (24 balsai).

5. Sudarytojas Kęstutis Demereckas. ISTORINIO KURŠIŲ MARIŲ LAIVO STATYBA DREVERNOJE. Leidykla „Libra Memelensis“ (24 balsai).

6. Kęstutis Demereckas. KLAIPĖDOS ISTORINIAI PARKAI IR ŽELDINIAI. Leidykla „Libra Memelensis“ (139 balsai).

7. Sudarytojai Guido Michelini, Darius Petkūnas. KRISTIJONO DONELAIČIO LAIKŲ LIUTERONŲ GIESMIŲ ANTOLOGIJA. Klaipėdos universiteto leidykla (25 balsai).

8. Vytautas Jokubauskas. „MAŽŲJŲ KARIUOMENIŲ“ GALIA IR PARAMILITARIZMAS: tarpukario Lietuvos atvejis. Klaipėdos universiteto leidykla (328 balsai).

9. Vygantas Vareikis, Edmundas Bareiša. TECHNIKA IR GAMTA: Klaipėdos uostas XIX a. pabaigoje - XX a. pirmojoje pusėje. Klaipėdos universiteto leidykla (232 balsai).

10. Dalia Bielskytė. VARDAS DEBESIES. S. Jokužio leidykla-spaustuvė (97 balsai).

11. Sudarytoja Irma Antanaitytė. BALTIJA: literatūrinis visuomeninis almanachas. Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius (87 balsai).

12. Sudarytojai Saulius Jokužys, Eglė Jokužytė. EGLĖ, ŽALČIŲ KARALIENĖ. VšĮ „Verslas ar Menas“ (206 balsai).

13. Bruno le Coutre. MANO MIESTAS KLAIPĖDA,1900 – 1939 METAI: atsiminimai. Lietuvos jūrų muziejus (127 balsai).

14. Artūras Šeštokas. NUTYLĖTOS ISTORIJOS. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius (36 balsai).

15. Sudarytojas Darius Vaičekauskas. TAMSIOJI PASAKOJIMO PUSĖ. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius (81 balsas).

Konkurso finansinis rėmėjas UAB „Mūsų laikas“, informaciniai rėmėjas dienraštis „Klaipėda“.