Baigėsi beveik du mėnesius vykę populiariausios ir gražiausios Klaipėdoje 2012 metais išleistos knygos rinkimai, kuriuos septintą kartą surengė Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Šiemet konkursui 9 Klaipėdos leidėjai pateikė 12 knygų. Laureatai apdovanoti skulptoriaus Svajūno Jurkaus sukurtomis bronzinėmis statulėlėmis, simbolizuojančiomis lakią knygos mintį.

Kl knyga2012 1

Populiariausia 2012-ųjų metų Klaipėdos knyga tapo „Kareivinės, tapusios Klaipėdos universitetu“, sudaryta istoriko Vasilijaus Safronovo. Knygą išleido Klaipėdos universiteto leidykla.

Kl knyga2012 2

Gražiausia 2012-ųjų metų Klaipėdos knyga tapo Michele Bianchi (Alberto Vimina) „Lenkijos pilietinių karų istorija“, išleista Klaipėdos universiteto leidyklos.

Už populiariausią knygą gyventojai balsavo internetu ir šešiuose Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose. Dėl populiariausios knygos savo nuomonę pareiškė 1377 žmonės. Nė viena iš 12 konkurse dalyvavusių knygų neliko rinkėjų nepastebėta. Trečią vietą laimėjo Klaipėdos pramonininkų asociacijos leidinys „Klaipėdos pramonės ir verslo istorija“, antrą – leidyklos „Kitas takas“ išleistas Raimundo Urbono nuotraukų fotoalbumas „Rytų Prūsija“.

Gražiausią Klaipėdos metų knygą rinko kompetetinga komisija, kuriai vadovavo KTU docentas, Vilniaus dailės akademijos lektorius, šiuo metu einantis Kauno fakulteto Grafikos katedros vedėjo pareigas, LGDA narys Aurimas Švedas. Buvo atkreiptas dėmesys į šriftus, teksto blokus, įrišimo kokybę, dizainerio darbą...

Dėl nominacijų varžėsi devyni Klaipėdos leidėjai: leidykla „Libra Memelensis“, Klaipėdos pramoninkų asociacija, Klaipėdos universiteto leidykla, leidykla „Eglė“, VšĮ „Žinių namai“, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, Lietuvos jūrų muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, leidykla „Kitas takas“. Konkursui pateikė 12 knygų:

1. Romualdas Adomavičius. „Jūrinis savarankiškumas. Lietuvos jūrų prekybos laivynas 1921–1940 metais“. Lietuvos jūrų muziejus.

2. Raimundas Urbonas. „Rytų Prūsija“. Leidykla „Kitas takas“.

3. Kęstutis Demereckas. „Kuršių nerija senuose atvirukuose“. Leidykla „Libra Memelensis“.

4. Eleonora Regina Jonušienė. „Kuršių nerijos burvalčių vėtrungės“. Leidykla „Libra Memelensis“.

5. Rolanda Lukoševičienė. „Jūros pašaukti“. VšĮ „Žinių namai".

6. Bernardas Aleknavičius. „Kelionė. Sugrįžtantys iš praeities“. Leidykla „Eglė“.

7. Jonas Genys, Kęstutis Mickevičius ir kt. „Klaipėdos tapatumo ženklai: antspaudas, herbas, vėliava“. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

8. Vasilijus Safronovas. „Kareivinės, tapusios Klaipėdos universitetu“. Klaipėdos universiteto leidykla.

9. Andželika Bylaitė-Žakaitienė. „Lietuvių etiketas ir bendravimo kultūra XX amžiuje“. Klaipėdos universiteto leidykla.

10. Michele Bianchi (Alberto Vimina). „Lenkijos pilietinių karų istorija“. Klaipėdos universiteto leidykla.

11. Nicolas Bourriaud ir kt. „Prestižas: šių dienų fantasmagorija“. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

12. Julius Žukas, Vasilijus Safronovas, Rolanda Lukoševičienė. „Klaipėdos pramonės ir verslo istorija“. Klaipėdos pramonininkų asociacija.

Konkurso finansinis rėmėjas UAB "Mūsų laikas", informaciniai rėmėjai: dienraštis "Klaipėda" ir "Vakarų ekspresas", radijo stotis „Laluna“, radijo stotis „RadijoGAMA“.