Baigėsi daugiau nei mėnesį vykę populiariausios ir gražiausios uostamiestyje 2011 metais išleistos knygos rinkimai, kuriuos šeštą kartą surengė Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Šiemet skaitytojų teismui 8 Klaipėdos leidėjai pateikė 13 knygų. Pagerbta ne tik leidykla, išleidusi gražiausią ar populiariausią knygą, bet ir tų knygų autoriai. Laureatai apdovanoti grafikės Lidijos Kuklienės kurtais ekslibrisais.

2011 1

Populiariausia 2011-ųjų metų knyga visuomenė išrinko "LIETUVOS TATUIRUOČIŲ MENAS", kurią išleido Meno kūrėjų sąjunga "MEKUSA".

2011 2

Gražiausia 2011-ųjų metų knyga pripažinta Igno Kazakevičiaus "ESTETIKA VS INFORMACIJA", kurią išleido Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Už populiariausią knygą gyventojai balsavo telefonu, paštu, internetu ir šešiuose miesto bibliotekos filialuose. Dėl populiariausios knygos savo nuomonę pareiškė 1668 žmonės. Nė viena iš 13 konkurse dalyvavusių knygų neliko rinkėjų nepastebėta. Trečią vietą laimėjo dienraščio „Vakarų ekspresas“ leidinys "Klaipėdos akvarelės" (Gražina Juodytė), antrą – UAB „Drukos“ išleistas fotografijų albumas "Klaipėda. Laiko ženklai" (Vytas Karaciejus).

Gražiausią Klaipėdos metų knygą rinko kompetetinga komisija, kuriai vadovavo prof. Rimvydas Kepežinskas, Nacionalinės kultūros premijos laureatas, VDA Grafikos katedros docentas. Buvo atkreiptas dėmesys į teksto rinkimo, iliustracijų, įrišimo kokybę, dizainerio darbą, netikėtus ir netgi šmaikščius sprendimus.

Dėl nominacijų varžėsi aštuonios Klaipėdos leidyklos: „Druka“, "Libra Memelensis", Vakarų ekspresas, KU leidykla, leidykla "Eglė", leidykla "Kitas takas", Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, Meno kūrėjų sąjunga "Mekusa".

1. Antanas Stankevičius. "ATKAKLIOJI ŽUVĖDRA". UAB Eglės leidykla.

2. Aldutė Vakarė. "KARTAIS ANGELAS PASIRODO: lašai širdžiai, sielai, kūnui ir protui". UAB Eglės leidykla.

3. Romualdas Norkus. "VAKARO MINTYS". UAB Eglės leidykla.

4. Vytas Karaciejus. "KLAIPĖDA. LAIKO ŽENKLAI". UAB "Druka".

5. Ignas Kazakevičius. "ESTETIKA VS INFORMACIJA". Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

6. Vytautas Paulauskas. "OPTIMALUS UOSTAS". Klaipėdos universiteto leidykla.

7. Vilma Kasnauskienė, Kazys Juknius. "KUR MILŽINAI SĖDĖJO". Klaipėdos universiteto leidykla.

8. Algirdas Girininkas. "BALTŲ KULTŪROS IŠTAKOS". Klaipėdos universiteto leidykla.

9. Gražina Juodytė. "KLAIPĖDOS AKVARELĖS". Dienraštis "Vakarų ekspresas".

10. Johanas Zembrickis "KLAIPĖDOS APSKRITIES ISTORIJA". Leidykla "Libra Memelensis".

11. "KLAIPĖDA. KURŠIŲ NERIJA". Leidykla "Kitas takas".

12. Antanas Stanevičius "KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS LIETUVAI -JŪRŲ VALSTYBEI". UAB Eglės leidykla.

13. "LIETUVOS TATUIRUOČIŲ MENAS". Leidykla Meno kūrėjų sąjunga "MEKUSA".

Konkurso finansinis rėmėjas UAB "Mūsų laikas", informaciniai rėmėjai: dienraštis "Klaipėda" ir "Vakarų ekspresas".

Spauda apie mus:
Klaipėdos knygų rinkimuose laurus skynė jaunieji leidėjai / Asta Dykovienė // Klaipėda.-2012, saus. 26
Laurus nuskynė jaunoji kūrėjų karta / Ivona Žiemytė // Vakarų ekspresas.-2012, saus. 26
Populiariausia Klaipėdos knyga - tatuiruočių meno albumas // 15min.-2012, saus. 26