2011 m. sausio 26 d. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (Janonio g. 9) buvo paskelbti Konkurso “Klaipėdos knyga – 2010” rezultatai.

Kl knyga2010 1

Populiariausia Klaipėdos 2010-ųjų knyga išrinkta leidyklos „Libra Memelensis“ išleista Kęstučio Demerecko ir Vasilijaus Safronovo "Klaipėda 1945–1965...".

Už populiariausią knygą gyventojai balsavo telefonu, paštu, internetu ir šešiuose miesto bibliotekos filialuose. Dėl populiariausios knygos savo nuomonę pareiškė 1233 žmonės. Laureatas apdovanotas klaipėdiečio menininko Svajūno Jurkaus sukurta bronzine skulptūrėle. Nė viena iš 13 konkurse dalyvavusių knygų neliko rinkėjų nepastebėta.

Per „Klaipėdos knygos – 2010“ konkurso finalą pagerbti visi jame dalyvavę leidėjai. Juos padėkomis ir Klaipėdos miesto ženklais apdovanojo šios penkiametės tradicijos mecenatas bendrovė „Mūsų laikas“.

Dviems leidykloms biblioteka įteikė dar du specialius diplomus ir suvenyrines pasagas:
„Eglės“ leidyklai – už pasitikėjimą jaunimu ir meilę vaikams, už vienintelę vaikišką šio konkurso knygą – Andros Kavaliauskaitės „Vabalas Ga Babalas“ bei Klaipėdos universiteto leidyklai – už šviesiausią konkurso leidinį – Kristinos Jokubavičienės monografiją „Tarp atėjimo ir išėjimo. Algis Kliševičius“.

Penktą kartą Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos surengtame konkurse varžėsi 6 uostamiesčio leidyklos: Klaipėdos universiteto, "Libra Memelensis" ir "Eglė", leidybos grupė "Druka", Sauliaus Jokužio leidykla-spaustuvė, taip pat knygas leidžiantis Lietuvos jūrų muziejus. Jos konkursui pateikė 13 knygų:

1. Bernardas Aleknavičius."ŽVEJŲ KAIMELIO KRONIKA"Lietuvos Jūrų muziejus.

2. Bernardas Aleknavičius. "KRISTIJONO DONELAIČIO PORTRETAS". UAB Drukos leidykla

3. Vidmantė Černiauskaitė. "IŠVYKIMO LAIKAS"UAB Drukos leidykla

4. Vita Morkūnienė. "SU SAVIMI IR TAVIMI"UAB Eglės leidykla

5. Sudarytojas Antanas Stanevičius. "RAITELIS SAUGO LIETUVĄ. Paminklas Klaipėdoje Lietuvos vardo tūkstantmečiui : fotoalbumas."UAB Eglės leidykla

6. Andra Kavaliauskaitė. "VABALAS GA BABALAS". UAB Eglės leidykla

7. Sudarytojas Kęstutis Demereckas. "ŠILUTĖS IR PAGĖGIŲ KRAŠTO DVARAI". Leidykla "Libra Memelensis"

8. Kęstutis Demereckas. "JULIUS LIUDVIKAS VYNERIS: BIOGRAFIJOS BRUOŽAI". Leidykla "Libra Memelensis"

9. Kęstutis Demereckas, Vasilijus Safronovas. "KLAIPĖDA, 1945-1965 : fotoalbumas" . Leidykla "Libra Memelensis"

10. Kristina Jokubavičienė. "TARP ATĖJIMO IR IŠĖJIMO. Algis Kliševičius". Klaipėdos universiteto leidykla

11. Nijolė Strakauskaitė, Lina Motuzienė. "KURŠIŲ NERIJA HUGO SCHEU ATVIRUKŲ RINKINYJE". Klaipėdos universiteto leidykla

12. Sudarė Lina Petrošienė, Jonas Bukantis. "Žemaičių kalendorinė tautosaka: UŽGAVĖNIŲ DAINOS". Klaipėdos universiteto leidykla

13. Mini suvenyrinė knygutė - raktų pakabukas su pačia svarbiausia malda „Tėve mūsų“. S.Jokužio leidykla - spaustuvė

Spauda apie mus:
Metų knyga - iš Kęstučio Demerecko leidyklos / Valerija Lebedeva // Vakarų ekspresas. – 2011, saus. 26.
Metų knygos rinkimus laimėjo fotoalbumas apie Klaipėdą / Rita Bočiulytė // Klaipėda. – 2011, saus. 26.

Konkurso finansinis rėmėjas UAB „Mūsų laikas“, informacinis rėmėjas dienraštis „Klaipėda“.