2010 m. sausio 27d. Meno skyriuje Klaipėdos savivaldybės viešoji biblioteka paskelbė konkurso "Klaipėdos knyga - 2009" rezultatus. Laureatai apdovanoti klaipėdiečio menininko Svajūno Jurkaus sukurtomis skulptūrėlėmis.

Kl knyga2009 1

Populiariausia 2009-ųjų metų knyga visuomenė išrinko Jovitos Saulėnienės, Rasos Tarik

„DAS VERSUNKENE MEMEL. NUGRIMZDUSI KLAIPĖDA“
UAB Drukos leidykla

Kl knyga2009 2

Gražiausios 2009-ųjų metų knygos pripažintos 36 KADRAI. Fotoalbumas Urbonas, Raimundas
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras "Kultūrpolis"

Kl knyga2009 3

Komunikacija keičia požiūrį
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras "Kultūrpolis"

Už populiariausią knygą šešias savaites gyventojai balsavo telefonu, paštu, internetu ir šešiuose miesto bibliotekos filialuose. Dėl populiariausios knygos savo nuomonę pareiškė 1121 žmonės. Nė viena iš 19 konkurse dalyvavusių knygų neliko rinkėjų nepastebėta.

Dėl nominacijų varžėsi dešimt Klaipėdos leidyklų: Klaipėdos universiteto, "Libra Memelensis", "Eglės", "Vėjasparnio", "Pėdsakų" leidyklos, leidybos grupė "Druka", Lietuvos jūrų muziejus, Klaipėdos dailės parodų rūmai, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras ir laikraštis "Vakarų ekspresas". Jos konkursui pateikė 19 knygų:

1. Aloyzas Každailis "SMAGIOS SUNKIOS DIENOS". Lietuvos Jūrų muziejus.

2. Sudarytojas Dainius Elertas "VĖJAS RĖJOSE. Burlaivių epochos atspindžiai Lietuvoje". Lietuvos Jūrų muziejus.

3. Jovita Saulėnienė, Rasa Tarik. "DAS VERSUNKENE MEMEL. NUGRIMZDUSI KLAIPĖDA". UAB Drukos leidykla.

4. Leonidas Donskis "99 BALTIJOS ISTORIJOS. 99 BALTIC STORIES". UAB Drukos leidykla.

5. Sudarytoja Daina Balčienė "ŽVILGTELĖJIMAI". UAB Drukos leidykla.

6. Sudarytoja Jūratė Kavaliauskienė "MOKYKLA, KURIĄ GLOBOJA MŪZOS Klaipėdos. Eduardo Balsio menų gimnazija" Albumas. UAB Eglės leidykla.

7. Fotoalbumas "KUR ŽEMĖ, JŪRA IR DANGUS. KONCERNAS ACHEMOS GRUPĖ PRIE BALTIJOS". UAB Eglės leidykla.

8. Sudarytojas ir redaktorius Antanas STANEVIČIUS. Fotoalbumas "ATKAKLIAI PIRMYN! KLAIPĖDOS JŪRININKŲ LIGONINĖ: 15 veiklos metų". UAB Eglės leidykla.

9. Urbonas, Raimundas "36 KADRAI". Fotoalbumas. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras "Kultūrpolis".

10. Sudarytojas Ignas Kazakevičius, „Mamaika“ "KOMUNIKACIJA KEIČIA POŽIŪRĮ". Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras "Kultūrpolis".

11. Gražina Juodytė "KLAIPĖDOS AKVARELĖS : istorinės apybraižos". Dienraštis "Vakarų ekspresas".

12. Sudarytojas Egidijus Gaidauskas "LIETUVA". Albumas. Leidykla "Pėdsakai".

13. Sudarytojas Vytas Aleknavičius "ŠERMUKŠNIS. FRUCTUS ARTIS". UAB "Vėjasparnis".

14. Sudarytoja Auksė Drazdienė "ARTMANIJA. Dekoruokime kartu". UAB "Vėjasparnis".

15. Sudarytojas Gytis Skudžinskas "SUKURTA KLAIPĖDOJE: Meno kūrinių katalogas". Klaipėdos dailės parodų rūmai.

16. Čiegis Remigijus "GAMTOS IŠTEKLIŲ IR APLINKOS EKONOMIKA". Klaipėdos universiteto leidykla.

17. Sudarytojos Ingė Lukšaitė, Sabina Drevello. "Klaipėdos miesto ir valsčiaus evangelikų liuteronų bažnyčių vizitacijų 1676–1685 m. dokumentai". Klaipėdos universiteto leidykla.

18. Guido Michelini "MAŽOSIOS LIETUVOS GIESMYNŲ ISTORIJA. Nuo Martyno Mažvydo iki XIX a. pabaigos" Klaipėdos universiteto leidykla.

19. Kęstutis Demereckas "KLAIPĖDOS NAFTA. Trys istorijos". Leidykla "Libra Memelensis".

Spauda apie mus:
Konkurse "Klaipėdos knyga" - trys laureatai / Jurga Petronytė // Vakarų ekspresas. – 2010, saus. 28, p. 2.
Laurai - net trims knygoms / Rita Bočiulytė // Klaipėda. – 2010, saus. 28, p. 20. Apie pasibaigusį uostamiesčio savivaldybės bibliotekos organizuotą konkursą "Klaipėdos knyga - 2009"

Konkurso finansinis rėmėjas UAB „Mūsų laikas“, informacinis rėmėjas dienraštis "Klaipėda".