Vasario 26 d. 18 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A) vyks susitikimas su Erika Umbrasaite – rašytoja, žurnaliste, dešimtmetį gyvenančia Prancūzijos pietvakariuose. Kasdienybėje ji – mažos galerijos viduramžių miestelyje savininkė ir šio miestelio gyvenimo stebėtoja. Laisvalaikiu ir svajonėse – kelionėse laiką leidžianti ir istorijas kolekcionuojanti rašytoja, kuri stengiasi į nieką gyvenime nežiūrėti pernelyg rimtai. Erikai knygų rašymas prasidėjo nuo dienoraščio susirgus onkologine liga. Po šios ligos ne tik užgimė rašytojos talentas, bet ir noras gyventi kitaip.

Šiuo renginiu Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka pradeda visus metus truksiantį projektą „Kipšo" išvarymas, arba patyriminė savigalba“ (finansuoja Lietuvos kultūros taryba), skirtą žmonėms, kurie yra įsisukę į beprotišką gyvenimo tempą, dažnai yra nuolatinėje įtampoje ir kuriems ypač stinga vidinės ramybės ir dvasinės pusiausvyros.

„Vienos knygos terapija“ – tai susitikimų su žinomais Lietuvos žmonėmis renginių ciklas, kurio metu savo patirtimis dalinsis žmonės, kurie patyrė įvairių psichologinių sunkumų ir visą tai aprašė knygose. Neurologijos ir psichiatrijos profesorius V. Franklis teigė: „Reikiama knyga reikiamu momentu daugybę žmonių išgelbėjo nuo savižudybės...“. Bibliotekoje jau veikia literatūrinė „Savigalbos vitaminų“ lentynėlė padedanti išsirinkti reikalingą grožinės literatūros knygą, surasti atsakymą į savo klausimus, pažvelgti į problemas kitaip, ieškoti ir surasti sau tinkamą išeitį. Yra suplanuoti susitikimai su specialistais, dirbančiais savipagalbos ir motyvavimo srityse.

Jau kovo 3 d. 17.30 val. pakviesime gyventojus į pirmąjį „Pozityvistų klubo“ Klaipėdoje susitikimą Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A). Klubo iniciatorė – Dalia Gudkova. Ieškosime pozityvumo savyje, žmonėse, gyvenime ir dalinsimės tuo su kitais. Susitikimai vyks kiekvieno mėnesio pirmąjį antradienį!

Projekto veidu sutiko tapti televizijos ir teatro aktorius Marius Repšys, pats išgyvenęs depresiją. Kovo 10 d. 17.30 val. atvirai apie gyvenimo išbandymus dalinsis Marius Repšys kartu su Karoliu Petryla, kurie pristatys knygą „Šokis su tamsa“. Knyga nėra vien tik pasakojimas apie patirtus psichologinius išgyvenimus, depresiją. Tai raktas, galintis padėti rasti sprendimų būdus. Renginį moderuos  k psichologė Rasa Valančienė.

Dalyvaujant sveikatos srities specialistams, menininkams, terapinės literatūros autoriams ir kt. organizuosime kūrybines dirbtuves, terapinius užsiėmimus, skatinsime žmones neužsidaryti savyje, ieškoti pagalbos ir išeičių, susidūrus su sunkumais.