Vykdant projektą „Kipšo išvarymas, arba patyriminė savigalba“ Pempininkų bibliotekoje įkurta SAVIGALBOS VITAMINŲ LENTYNĖLĖ keliasi į internetinę erdvę. Joje galite rasti terapinių grožinių bei psichologinių knygų savigalbai, savianalizei, atsipalaidavimui; surasti atsakymą į sau rūpimus klausimus, pažvelgti į problemas kitaip, ieškoti ir surasti sau tinkamą išeitį.

Karantino laikotarpiu kviečiame skaityti žemiau pateiktų knygų elektronines versijas portale www.ibiblioteka.lt (prisijungimas su skaitytojo pažymėjimu arba per elektroninius valdžios vartus).

Moiros ir Furijos

MOIROS IR FURIJOS. Lauren Groff
„Moiros ir Furijos“ – reikšmingas linktelėjimas antikinei tragedijai, pasigardžiavimas jos vertomis kūrybos ir aistros, pagiežos ir išdavystės, gyvenimo ir mirties, išganymo ir atpildo temomis. Anot pačios autorės, tai ne tiek istorija, kiek didinga būtybė, į paviršių iškilusi iš tamsiausių gelmių. Tačiau bene svarbiausia joje ne tai, kas pasakyta, o tai, kas nutylėta.

Lauren Groff (gim. 1978 m. Niujorke) laikoma viena įdomiausių šiuolaikinių amerikiečių rašytojų. Jos romanas „Moiros ir Furijos“ tik pasirodęs tapo tarptautiniu bestseleriu, yra nominuotas tokiems literatūros apdovanojimams kaip JAV Nacionalinė knygų premija, jo vertimo teises įsigijo 30 šalių. „Moiros ir Furijos“ 2015 m. tapo amazon.com metų knyga. JAV Prezidentas Barackas Obama šį romaną paskelbė mėgstamiausiu 2015 m. kūriniu.

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

Gerumo dienoraštis

GERUMO DIENORAŠTIS. Leon Logothetis
„Gerumo dienoraštis“ – tai pažintis su spontanišku ir neįtikėtinu nuotykių pasauliu, kuri primins, jog verta tikėti žmonėmis, įkvėps plačiai atvertomis širdimis priimti ir patiems dovanoti gėrį.

Leonas Logothetis – užkietėjęs nuotykių ieškotojas, charizmatiškas oratorius ir filantropas. Tačiau taip buvo ne visada. Nuolatinis skubėjimas, nuovargis ir nervinė įtampa – tokia daugelį metų buvo jo kasdienybė, dirbant biržos makleriu Londone, kol vieną dieną jis tiesiog nebeapsikentė ir pasirinko gyvenimą kelyje.

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

Kelias į prasmingą gyvenimą

KELIAS Į PRASMINGĄ GYVENIMĄ. Jo šventenybė Dalai Lama. Jeffrey Hopkins
Tai įkvepianti Jo Šventenybės Dalai Lamos knyga apie išmintį, meilę, gerumą, asmeninės moralės praktiką. Čia rasite nuorodų, kaip gyventi prasmingą gyvenimą, patirti tikrąjį pasitenkinimą Būtimi. Knyga siūlo ne vieną išmintingą praktinę įžvalgą apie žmogaus dvasią ir giliausius troškimus, siejančius mus visus nematomais ryšiais.

Šioje ypatingoje knygoje Tibeto dvasinis lyderis, Nobelio taikos premijos laureatas, skaitomiausių knygų autorius padės keliauti nušvitimo link, stulbinamai paprastai pateikdamas nesenstančią išmintį ir lengvas kasdienes praktikas, patraukdamas skaitytoją subtiliu humoru bei pozityviu mąstymu.

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

Du gyvenimai per vieną vasarą

DU GYVENIMAI PER VIENĄ VASARĄ. Akvilė Kavaliauskaitė
Dinamiškas, pilnas nenuspėjamų siužeto vingių ir labai juokingas – taip būtų galima apibūdinti romaną. Gali būti, kad tarp daugybės preciziškai sukurtų personažų aptiksite save.

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

Nematoma gija

NEMATOMA GIJA. Laura Schroff, Alex Tresniowski
Autobiografinis romanas yra įkvepianti, tikrais faktais paremta istorija apie Maurice ir autorę, kurie susitiko 1986-aisiais. Ji buvo 35-erių sėkminga reklamos pardavimų vadovė, o jis – vienuolikmetis benamis berniukas, gatvėje paprašęs pinigų. Laura atsisakiusi duoti jų, staiga apsisukto ir grįžto pas jį pakviesdama pietų. Nuo tos dienos užsimezgė jų draugystė. Romanas – tai jų pažintis ir draugystė, pakeitusi jų gyvenimus amžiams.

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

Mitai apie laime

MITAI APIE LAIMĘ: kaip džiaugtis gyvenimu: be papildomų sąlygų. Sonja Lyubomirsky
Knyga supažindina su moksliniais įrodymais, teigiančiais, kad dažnai labiau viską lemia ne aplinkybės, o mūsų požiūris. Šių atradimų centre – hedonistinio prisitaikymo koncepcija, faktas, kad prisitaikyti mes gebame daug geriau, negu mums atrodo. Net po reikšmingų gyvenimo pokyčių (gerų ar blogų) esame linkę grįžti į pradinį savo laimės lygį, užmiršdami tai, kas mus labai džiugino ar atrodė nepakenčiama. Autorė pataria, kaip nereaguoti perdėtai po teigiamo posūkio ir kaip rasti kelią į priekį, užgriuvus tamsiam metui.

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

Kas paėmė mano sūrį

KAS PAĖMĖ MANO SŪRĮ?: nuostabus būdas priimti pokyčius darbe ir gyvenime. Spencer Johnson
Įsivaizduokite, kad Sūris – tai viskas, kas Jums svarbu ir ko gyvenime siekiate: karjera, pinigai, sveikata, dvasinė harmonija, meilė. Labirintas – tai vieta, kurioje ieškote savojo sūrio: darbovietė, šeima, visuomenė. Kaip jaučiatės, tvirtai rankose laikydami savo Sūrį? O kas, jei vieną dieną jį iš Jūsų atima? Niekas nestovi vietoje, ir kartais kiekvienam tenka susidurti su pokyčiais. Dažniausiai jie gąsdina. Kaip su netikėtai užklupusiomis permainomis susidorojo keturi išgalvoti knygos veikėjai, panašūs į kiekvieną iš mūsų? Šį trumpą pasakojimą perskaitysite per valandą, bet tai, ko išmoksite, pravers visą likusį gyvenimą.

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

Trobele

TROBELĖ. Wm. Paul Young bendradarbiaujant su Wayne Jacobsen ir Brad Cummings
Knyga, keičianti žmones ir gydanti sielą.

Per šeimos atostogas pagrobiama jauniausia Makenzio Aleno Filipso duktė Misė. Apleistoje trobelėje Oregono laukinių miškų glūdumoje aptikti įkalčiai rodo, kad mergaitę galėjo žiauriai nužudyti. Praėjus ketveriems metams, slegiamas Didžiojo Liūdesio Makenzis gauna keistą laišką neva nuo Dievo, kuris kviečia jį savaitgaliui atvažiuoti į tą trobelę.

Nepaisydamas proto balso, vieną žiemos popietę Makenzis atvyksta į trobelę, kuri jam primena išgyventą košmarą. Tačiau tai, ką ten randa, visiems laikams pakeičia jo gyvenimą.

Pasaulyje, kuriame religija praranda savo svarbą, knyga ieško atsakymo į amžiną klausimą: kur žiūri Dievas, kai išgyvename skausmą? Makenzio surasti atsakymai priblokš ir galbūt pakeis Jus taip, kaip pakeitė jį.

 Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

 Dešimt minučių

DEŠIMT MINUČIŲ: romanas, kuris keičia gyvenimus. Chiara Gamberale
Tragikomiškų situacijų ir gilių įžvalgų gausus romanas kalba apie pokyčių baimę ir jų būtinumą. O svarbiausia, įrodo, kad net po didelių sukrėtimų įmanoma atsitiesti – neskubant, minutė po minutės.

Tai daug daugiau nei tik papasakota istorija. Tai terapija paliktoms žmonoms, nusivylusioms merginoms, dėl geresnio darbo kovojančioms moterims, sutrikusioms vienišėms ir apskritai – mums visoms, tam tikru metu sušunkančioms: daugiau nebegaliu!

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

Dovydas ir Galijotas

DOVYDAS IR GALIJOTAS: milžinų nugalėjimo menas. Malcolm Gladwell
Pasitelkdamas Biblijos motyvą – garsiąją Dovydo ir Galijoto kovą – kaip silpnesniojo pergalės prieš stipresnįjį simbolį, autorius analizuoja mūsų stereotipinį mąstymą apie kliūtis ir sunkumus, kviesdamas pažvelgti į viską pozityviau. Tai, ką mes laikome nesėkme, dažniausiai nulemia labai teigiamus pokyčius mūsų gyvenime.

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

Liepsnojancios smegenys Mano beprotybes menuo

LIEPSNOJANČIOS SMEGENYS: mano beprotybės mėnuo / Susannah Cahalan
Tai jaudinantis medicininis detektyvas, šiurpi, bet visiškai reali istorija apie jaunos moters pastangas atsikovoti tapatybę. Knyga apie krytį į beprotybę, įkvepiantį šeimos tikėjimą ir apie diagnozę, kuria sunku patikėti. Pagal knygą yra sukurtas filmas („Brain on Fire“, 2016).

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje

Knyga apie San Mikele

KNYGA APIE SAN MIKELĘ / Akselis Miuntė
Tai gyvenimo išminties knyga, skaitoma iš kartos į kartą. Juk „gyvenimas tebėra toks kaip visuomet: nejautrus įvykiams, abejingas žmonių džiaugsmams ir sielvartui, nebylus ir mįslingas it sfinksas".

Tai ir gydytojo užrašai, ir autobiografija.

Knygoje pasakojama apie gydytojo gyvenime sutiktus įdomius ir žinomus žmones, turtingus ir vargšus, sunkiai sergančius ir hipochondriškas Paryžiaus damas. Taip pat apie gyvūnus, kurie pirmi pažįsta Mirtį, ir apie paukščius, kurių čiulbėjimas galiausiai nutildys „Viešpaties rūstybės griausmą". Pasakojama su meile, gailesčiu, švelniu humoru, sklandant vos juntamai magijos dvasiai.

Skaityti internete

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje (1991 m.)

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje (2000 m.)

Užsakyti/rezervuoti bibliotekoje (2017 m.)

Laikinos butybes ir kitos psichoterapines istorijos

LAIKINOS BŪTYBĖSIR KITOS PSICHOTERAPINĖS ISTORIJOS. Irvin D. Yalom

Skaityti internete

Odile arba Oro uostu vienatve

ODILĖ, ARBA ORO UOSTŲ VIENATVĖ. Valdas Papievis

 Skaityti internete

Po taves

PO TAVĘS. Jojo Moyes

Skaityti internete

Simtmeciu melancholija

 ŠIMTMEČIŲ MELANCHOLIJA. Mindaugas Jonas Urbonas

Skaityti internete

Slemas

 SLEMAS. Colleen Hoover

Skaityti internete