Minint Klaipėdos viešosios bibliotekos įkūrimo šimtmetį, uostamiestyje duris atvėrė atnaujinta biblioteka Kauno gatvėje – modernus I.Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinys. Nuo šiol čia, erdviose trijų aukštų patalpose, veikia ne tik biblioteka, bet ir bendruomenės namai bei edukacinis centras mažiems ir dideliems, pagerinta teikiamų paslaugų kokybė, jų prieinamumas ir įvairovė.

Daugiau nei prieš 50 metų statytas ir morališkai pasenęs I.Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinio pastatas, per pastaruosius metus buvo rekonstruotas bei išplėstas nuo 367 iki 844 kv. m., įrengiant modernias lankytojams skirtas erdves, įsigyjant reikiamą įrangą ir baldus. Bendra projekto vertė – 2,0 mln. Eur. 1,2 mln. Eur skirta iš Europos Sąjungos fondų lėšų. Į naujas patalpas iš Tilžės g. 11 esančio pastato perkeltas ir vaikų centras „Pelėdžiukas“. Rekonstruotas pastatas pritaikytas bibliotekos ir bendruomenės poreikiams. Jame teikiamos ne tik knygų skolinimo paslaugos, bet ir organizuojami bendruomenės susitikimai, kultūros, meno bei edukaciniai renginiai – įrengta 100 vietų daugialypės paskirties patalpa koncertams ir kitai veiklai, konferencijų salė ir 16-kos vietų kompiuterinė mokymo klasė su interaktyviu ekranu (darbui su asmeniniais ir planšetiniais kompiuteriais). Vaikų ir suaugusiųjų skaitmeniniams poreikiams sukurta 12 viešos interneto prieigos vietų, iš kurių viena – pritaikyta individualiam kūrybiniam-meniniam darbui su grafine planšete. Visoje bibliotekoje veikia belaidis interneto ryšys.

Siekiant kurti erdvę, patrauklią vaikų ir jaunuolių skaitymui, kūrybiniams užsiėmimams ir laisvalaikiui planuojama Interaktyvių grindų instaliacija - tai viena iš pažangiausių šiuolaikinių technologijų, per žaidimą įtraukiančių vaikus į mokymosi procesą bei aktyvų laisvalaikio užimtumą. Standartines grindis paverčiant interaktyvia skaitmenine žaidimų ir mokymosi vieta, vaikai turės galimybę žaisti judriuosius žaidimus, dalyvauti turnyruose, įdomiau atlikti reikiamas užduotis bei turiningiau praleisti laiką bibliotekoje.

Šiuo projektu siekta pagerinti „Kauno atžalyno“ bibliotekos teikiamų paslaugų kokybę, prieinamumą ir padidinti jų įvairovę. Darbui su skaitytojais įrengta RFID knygų apsaugos, procesų valdymo ir automatizavimo sistema. Šis sprendimas lankytojams leidžia savarankiškai pasiskolinti ir grąžinti leidinius (taip pat ir bibliotekos nedarbo metu), o bibliotekininkams palengvina darbą ir sukuria sąlygas efektyviau valdyti leidinių srautus bibliotekoje. 

Tiek patalpų paskirtis, tiek įsigyta bei dar planuojama įsigyti įranga pasirinkta siekiant kuo aktyviau įtraukti lankytojus į įvairius bibliotekos renginius, užsiėmimus ir mokymus. Modernios bibliotekos erdvės, šiuolaikinė įranga tikimasi ženkliai padidins lankytojų suinteresuotumą teikiamomis paslaugomis.

Projektą įgyvendina Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.
Techninį darbo projektą 2017 m. parengė UAB „Urbon Design“.
Rangos darbus atliko UAB „Statmax".

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo, Valstybės investicijų programos www.esinvesticijos.lt 

Veiklos akimirkos

Atveriam duris į naują šimtmetį – naujai rekonstruotos „Kauno atžalyno“ bibliotekos atidarymas https://youtu.be/5e0GdziKDbQ 

Žvilgsnis į biblioteką pro kameros objektyvą  https://youtu.be/d_LY2WwyPgk  ir https://fb.watch/ao1QAg1mQN/ 

Kaimynų diena https://youtu.be/pvswLS1wsMs 

Plačiau kviečiame stebėti socialiniame tinkle Facebook „Kauno atžalyno" biblioteka su vaikų centru „Pelėdžiukas". Klaipėda"  https://bit.ly/3G76W7t  

Galerija