Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)

dramokr.jpg

Lietuvos dailininkų sąjungos narės Irenos Kačenauskaitės grafikos darbų paroda „Lietuva. Klaipėda. Jūra“. Paroda eksponuojama iki vasario 7 d.

I. Kačenauskaitė gimė 1949 m. kovo 30 d. Dainių kaime, Širvintų rajone. 1969 m. baigė M. K. Čiurlionio menų gimnaziją. 1974 m. baigė Vilniaus dailės institutą. Nuo 1978 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 1974–1989 m. dirbo Klaipėdos vaikų dailės mokykloje. Nuo 1989 m. – E. Balsio menų gimnazijos dailės mokytoja. Surengė 3 personalines parodas. Darbai eksponuoti Lietuvoje ir užsienyje.

„Žemė yra laivas – ne namai“, – tokį įrašą randu vienoje Irenos litografijoje. Manau, jog tiksliau neįmanoma nusakyti dailininkės Irenos Kačenauskaitės asmenybės ir kūrybos esmės. Visų Irenos kelionių uostas – Klaipėda, tapusi jai antrąja tėviške. Klaipėda – jūra, dangus ir vėjas. Šį savo kūrybos periodą pati dailininkė įvardija: „sužydėjimas“. Iš tikrųjų tai yra kopimas, ieškojimas, meistriškumo įvaldymas, – rašo menotyrininkė Danutė Jadzinskienė. – Dailininkė Irena Kačenauskaitė kelyje, girdi savo pašaukimą, juo tiki. Ji kupina energijos ir svarbiausia – ne viena. Ji eina ir veda. Tai daugiausia, ką gali padaryti žmogus“.

Paklausta, ar jos gyvenime būta stebuklų, I. Kačenauskaitė atsakė: „Man stebuklas yra saulės patekėjimas, realaus gyvenimo blyksnis – susitikimas su gražiu žmogumi. Tą stebuklą tik reikia matyti. Jaučiau esanti šalia stebuklo, kai per užpoliarės tundrą važiavau visureigiu ir šunų nartomis, plaukiojau Šiaurės jūrose laivu-ledlaužiu. Piešiau iš natūros Japonų jūros potvynius ir atoslūgius, kopiau į kalnus virš debesų, keliavau smėlio dykuma ir gėriau iš skaidriųjų šaltinių. Pagaliau – mačiau, kaip žiedą skina ir sėklai palieka.“

Kvieičiame aplankyti!