Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)

dramokr.jpg

2019 m. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje, bendradarbiaujant su Klaipėdos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, vykdomos meninės-kūrybinės veiklos. Viena iš jų – stilizuoto genealoginio medžio kūrimas, naudojant skirtingas technikas. Nuo metų pradžios sukurta nemažai dailės darbų – būtent taip gimė paroda „Giminės medžio vizija“. Parodos autoriai – Klaipėdos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos nariai.

Kuo naudinga dailės terapija? Tai būdas reikšti savo mintis, jausmus, įsiklausyti į save, atrasti sveikesnį, priimtinesnį gyvenimo būdą. Kurdami stilizuotą genealoginį medį nesistengėme išmokti piešti, sukurti nepriekaištingą meno kūrinį. Svarbus buvo pats kūrybinis procesas, jo metu patiriamos emocijos, atsipalaidavimas, saviraiškos galimybės, mokymasis užmegzti tarpusavio ryšį. Giminės medžio kūrimas buvo savotiška paskata domėtis savo giminės, šeimos istorija, prisiminti protėvius, pamąstyti apie savo gyvenimo prasmę. Užsiėmimus vedė bibliotekos specialistė Loreta Karnauskė.

Parodoje eksponuojami Artūro Motiečiaus, Ninos Bondarenko, Svetlanos Vitkovskajos, Romualdo Matonio, Jolantos Zarvos, Ilonos Kačinskytės, Antano Žiliaus, Laimos Kazlauskaitės, Dariaus Repšio sukurti giminės medžiai.

Paroda parengta įgyvendinant projektą „2019 m. socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliems asmenims bendruomenėje“.

Paroda eksponuojama iki spalio 24 d.

Parodos pristatymas vyko spalio 10 d. 12 val.
Renginio akimirkos