Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)

dramokr.jpg

Pristatome Jums šviesias ir nuotaikingas miniatiūras, kurtas popieriaus marmuravimo technika – tai ant vandens suformuotos aliejinių dažų įvairios dėmės, ir gautas rezultatas perkeltas ant popieriaus.

Marmuravimas – ypatinga ir sudėtinga popieriaus dekoravimo technika, XVII a. pabaigoje iš Rytų atkeliavusi į Europą. Rytuose šis popieriaus dekoravimo būdas buvo naudojamas meno kūriniuose, knygų puošyboje, svarbių dokumentų lakštams puošti. Europoje naudotas dekoruojant knygas, taip pat buvo puošiamos dėžutės knygoms, papuošalams, laikrodžiams, dekoruotos atskiros baldų detalės. Europietiškoje tradicijoje marmuruoto popieriaus lakštai randami įsiūti į atminimų knygas atskirais lakštais, vėliau – kaip knygų priešlapiai, galiausiai – kaip viršelį dengianti medžiaga. Taip pat dekoruojami knygų bloko kraštai.

Yra žinoma, kad seniau šio amato atstovai burdavosi į atskirus cechus. Kaip ir Europoje, taip ir Lietuvoje šia technika popierius galėjo būti dekoruojamas knygrišių dirbtuvėse, įsikūrusiose prie universitetų, vienuolynų bei dvarų. Šiandien atrodytų, kad ši dekoravimo technika sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Vis dėlto, pats amatas vis dar yra įtrauktas į raudonąjį nykstančių amatų sąrašą.

Užimtumo specialistė ir parodos kuratorė Egidija Brinkytė.

Paroda eksponuojama iki liepos 29 d.