Vieta:  KMSVB Kalnupės padalinys (Kalnupės g. 13)

Iki rugpjūčio 15 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Kalnupės padalinyje (Kalnupės g. 13) eksponuojama Klaipėdos Vydūno gimnazijos 4d klasės dailės darbų PARODA „KAS YRA LAISVĖ“.

Kiekvienais metais ieškome temos, kurią kartu narpliojame su vaikais. Šiais metais pasirinkimas atėjo savaime. Ją padiktavo pats gyvenimas. „Kas yra laisvė?“ – iš pirmo žvilgsnio taip viskas paprasta, bet... Ir šitoj vietoj dedame daugtaškį, nes atsakymų yra be galo daug. Tema daugiasluoksnė. Viskas susipina į ieškojimų grandinę.

Kiekvienais metais ne tik tema tampa iššūkiu. Pasirinkta technika taip pat kviečia nerti į dar nežinomus kūrybos klodus. Šie metai ypatingi, nes pirmą kartą baigiamiesiems ketvirtokų darbams paėmėme į rankas akvarelę. Sakysit kas čia tokio. Gal ir nieko, tik akvarelei reikia drąsos. Ji kupina švelnumo, bet neatleidžia klaidos. Ji nieko neslepia ir nieko nepaslepia. Ji pasakoja. Reikia tik ją prakalbinti.

Tai, ką sukūrė ketvirtokai, yra tik pradžia. Pradžia kūrybinių ieškojimų, bandymų, atradimų. Pradžia, kai pamažu suvoki kiek reikia laiko, kantrybės ir meilės tam, ką darai; kiek reikia nuryti karčių ašarų susidūrus su sunkumais, kad galėtum žengti žingsnį į priekį. Ir koks ateina palengvėjimas, kai pamatai – pavyko.

Dailės mokytojos Aurelija Žvinklytė-Rimšienė ir Dalia Smilgevičienė

Daugiau parodos darbų bibliotekos Kalnupės padalinio feisbuke