Vieta:  KMSVB Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9)

dramokr.jpg

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinyje (Tilžės g. 9) eksponuojama Martyno Jankevičiaus fotografijų paroda „KAS“. Paroda veiks iki rugsėjo 13 d.

KAS tai? XX a. antroje pusėje išrasta elektrinė gitara. Ji tampa įdomia kiekvienam. Visi pradeda muzikuoti.

Rokenrolas, KAS tai? Muzika? Akademinės mokyklos atstovai vienareikšmiškai teigia, kad tai — tikrai nėra muzika. Dabar žvelgiant į retrospektyvą, aišku, kad tada tai buvo muzika. Maža to, tai buvo revoliucija muzikos pasaulyje. Tai buvo perversmas. Skonio, kompozicijos suvokimo, klausos perversmas.

Panašus virsmas vyksta ir fotografijos meno suvokime. Tobulėjant technologijoms, skaitmeninė fotografija tampa prieinama kiekvienam. KAS tai? Fotografija? Mobilografija? Laikinas socialinių tinklų reiškinys?

Menininkas Martynas Jankevičius tiek telefonu, tiek dronu fotografuoja treti metai. Savo nuotraukas fotografas koreguoja eksperimentuodamas taikydamas įvairius filtrus, darydamas fotokoliažus. Dauguma fotografijų prieinamos ir matomos kiekvienam socialinių tinklų vartotojui, nes jomis fotografas dalinasi savo paskyroje.