Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9)

dramokr.jpg

Iki spalio 9 d. kviečiame aplanktyti Ugnės Nagrockaitės tapybos parodą „Savos sienos“. Parodos kūriniai kalba apie savi izoliaciją, online pokalbius ir savotišką virtualų įsibrovimą – pašnekovų asmeninės erdvės šniukštinėjimą kompiuterio ekrane. Zoom, Teams, Meet ir kitose platformose vykstančių pokalbių dėka sužinome, kokios nuotraukos ar paveikslai kabo ant darbdavio namų sienų, kokių raštų tapetai jas puošia, kaip atrodo šviestuvai, šaldytuvai ar net lovos, kolegų, mentorių, trenerių, mokytojų ar besimokančių vaikų, o kartais ir nepažįstamųjų namuose. Ar įprastos matyti ribos, sienos ir atitvarai „kovidinėje“ realybėje galiausiai tampa savi?

Ugnė Nagrockaitė studijavo Škotijos Robert Gordon universitete, Gray‘s School of Art, kur įgijo Šiuolaikinio meno praktikos bakalauro laipsnį. 2015-ais pusmetį praleido nacionalinėje Prahos menų akademijoje, specializavosi grafikoje ir piešime. Nuo 2016 m. gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Menininkės kūryba eksponuota įvairiuose užsienio miestuose: Prahoje, Vienoje, Londone, Aberdyne. Ji gilinosi į meno tendencijas ir atliko kuratorinę praktiką Hospitalfields meno centre, taip pat tobulinosi šiuolaikinio performanso praktikos kursuose Škotijoje. Surengė tris autorines parodas Lietuvoje: „Minčių langas“, Kitokia kasdienybė“ bei „Upės akimis“. Dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje: „Natiurmortas. Šiuolaikinis kontekstas tradicijoje“, „NorthEastOpenStudios (NEOS)“, „Letter in Mind“, „Mixed Bag“, „Rapid“, „Degree Show“ ir kt.