9 kapas: [detektyvinis romanas] / Stefan Ahnhem; iš švedų kalbos vertė Eglė Voidogienė, 2019.

Užsakyti/rezervuoti leidinį

Stefano Ahnhemo detektyvinis romanas „9 kapas“ yra dar viena knyga iš serijos, skirtos Fabiano Risko tyrimams. Labiau patyrusių Stefano Ahnhemo kūrybos skaitytojų čia laukia papildoma intriga - „9 kapas“ yra jau lietuviškai išleisto romano „Beveidės aukos“ priešistorė.

Knygoje paaiškės, kodėl Fabianas Riskas su šeima nusprendė palikti Stokholmą ir pradėti naują gyvenimą gimtajame Risko miestelyje. Bet tai – tik papildoma teigiamybė. Pagrindinis siužetas yra visiškai autonomiškas.

Vieną šaltą žiemos vakarą prapuola Švedijos teisingumo ministras, dingsta eidamas nuo Parlamento rūmų link savo automobilio. Tuo pačiu metu žymios danų televizijos žvaigždės žmona randama savo prabangiuose apartamentuose šiaurinėje Kopenhagos dalyje. Moteris brutaliai nužudyta. Praeina kelios dienos ir randama dar daugiau sudarkytų kūnų. Detektyvui Fabianui Riskui ir Dunjai Hougaard, jo kolegei iš Danijos tenka imtys tyrimo ir išnarplioti žiaurių žmogžudysčių mazgą. Jie net negalėjo įsivaizduoti, į kokį neįsivaizduojamų paslapčių liūną jie pateks.

„9 kapas“ yra sudėtinga, unikalios atmosferos saga apie nusikaltimus, peržengiančius Danijos ir Švedijos sieną. Puikūs policininkų charakteriai ir tyrėjai su šiurpą keliančia vaizduote“.
Sunday Times

„Atėjo metas daugeliui Skandinavijos detektyvų rašytojų pasislinkti, o skaitytojams įdėmiau pažvelgti į ateinantį, nepaprastai įtaigų autorių Stefaną Ahnhemą. „9 kapas“ yra pavergiantis, neleidžiantis sustoti, aukščiausios kokybės romanas“.
Rašytojas C.J. Box

„Kodėl gi nepradėjus metų su „9 kapu“, parašytu Švedijos detektyvų autoriaus Stefano Ahnhemo? Gryna palaima...“
Irish Times

„... kandus ir piktas romanas. Ahnhemas atskleidžia aukščiausiuose visuomenės sluoksniuose tvyrantį godumą ir korupciją. Skandinaviško nuaro gerbėjai negali praleisti šio nerimą keliančio trilerio“.
Publishers Weekly

Stefanas Ahnhemas (1966) yra vienas sėkmingiausių naujųjų Skandinavijos detektyvų rašytojų į literatūros pasaulį pasuko prieš tai du dešimtmečius pradirbęs scenaristu. Jo 2014 metų debiutiniame romane „Beveidės aukos“ skandinaviško nuaro žanro įtampa ir šaltis derinami su kino filmų scenarijaus savybėmis. Nuo to laiko detektyvo Fabiano Risko serijoje išleistos dar keturios, tarptautinį pripažinimą ir daugybę apdovanojimų pelniusios knygos. Verta paminėti, kad, kad Ahnhemas serialui „Wallander“ (pastatyto pagal legendinio Henningo Mankellio romanus) adaptavo keturių epizodų scenarijus.