Vieta:  KMSVB Girulių padalinys (Šlaito g. 10A)

Rugpjūčio 4 d. 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) vyks Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus lauko parodos „Giruliai – magiškoji Klaipėdos vasarvietė“ atidarymas. Ją lankytojams pristatys istorikė Zita Genienė. Renginyje dalyvauja pasaulio muzikos duetas „Lokaya“ – Dailė Docienė ir Justina Strašinskaitė (arfa, gitara, ukulelė, smuikas, perkusija) ir aktorė Vida Kojelytė.

Giruliai – visais metų laikais mėgstama ir lankoma poilsio vieta. Kadaise čia buvo judriojo smėlio pakrantė, grėsminga laukams, gyvenvietėms ir miestui. Per visą XIX a. sunkiai dirbant ji buvo apsodinta mišku, kuris vėliau pritaikytas miesto gyventojų bei svečių poilsiui. Parodoje remiantis senaisiais žemėlapiais, planais, vaizdais, aprašymais ir liudijimais atkuriama Girulių istorija, pasakojama apie žmones, sukūrusius šią išskirtinę vietą.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus renginys yra dešimtus metus vykstančio „Lietuvos muziejų kelio“ projekto dalis. Šiemet dalyvauja daugiau kaip 70 kultūros ir gamtos paveldą puoselėjančių mūsų šalies institucijų, siekiančių įvairiomis formomis atgaivinti istorinių parkų ir sodų kultūrinę atmintį.

Renginys nemokamas.

Dalintis: https://www.facebook.com/events/844417739835888/

18 val. kviečiame į susitikimą su aktoriais Juozu Gaižausku ir Emilija Latėnaite