Vieta:  KMSVB Pempininkų biblioteka (Taikos pr. 81A)

dramokr.jpg

Spalio 7 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A) vyks paskaita-diskusija „Žydų istorijos ir literatūros draugija ir jos centrinė figūra Leon Scheinhaus“. Paskaitos autorius ir vedėjas Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslų daktaras HEKTORAS VITKUS. Tai tarptautinės žydų kultūros dienos „Šalom visuos kraštuos“ dalis.

Daugiau nei prieš šimtmetį (XIX a. pab.) Klaipėdoje buvo įkurta Žydų istorijos ir literatūros draugija (Verein für jüdische Geschichte und Literatur), kurios veiklos tinklas ir įtaka išaugo vieno iš šios draugijos steigėjų – pirklio, literato, mecenato ir aktyvaus visuomenės veikėjo Leono Šeinhauzo (Leon Scheinhaus, 1865–1935 m.) dėka.

Ne tik Rytų Prūsijoje, bet ir visoje Vokietijoje L. Šeinhausas buvo žinomas ir kaip sėkmingas pirklys, ir kaip talentingas literatas. Jo autoritetas intelektualiniuose sluoksniuose bei finansinės galimybės sudarė sąlygas Klaipėdoje organizuoti paskaitų ciklus, į kuriuos buvo kviečiami tuo laikmečiu aktualūs ir populiarūs lektoriai (pvz., prof. Heinrich‘as Loewe, David‘as Wolffsohn‘as). Tokiu būdu Klaipėda formavosi ir kaip vienas iš daugelio Vokietijos prekybinių centrų, ir kaip kultūrinio gyvenimo židinys.

Paskaitoje ne tik bus aptartos Žydų istorijos ir literatūros draugijos Klaipėdoje susiformavimo aplinkybės bei veiklos gairės, bet ir atskleisti L. Šeinhauzo literatūrinio palikimo bruožai.

Daugiau apie renginį ir kitus Žydų kultūros festivalio renginius rasite: www.zydukulturosdienos.lt

Dalintis: https://www.facebook.com/events/1176419146565374