Vieta:  Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8)

Iki gegužės 7 d. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) eksponuojama Katsiarynos Rak tapybos ir piešinių paroda „Eksperimentai“.

„Nuo vaikystės norėdavau kurti. Visada žiūrėdama vaikams skirtus animacinius filmus, jausdavau norą kurti ir piešti visokius personažus, – pasakoja dailininkė. – Jau vėliau sužinojau apie japoniškus anime filmus. Iki dabar tai yra mano vienas svarbiausių įkvėpimo šaltinių. Taip pat pastebėjau, kad gyvenime būna momentų, kurių nemato ir nepajaučia aplinkiniai. Šie momentai ir įkvepia mane kurti.

Kai man buvo 13 metų, aš persikėliau su šeima iš Baltarusijos į Lietuvą. Likusi be draugų jausdavausi vieniša, tad giliau nėriau į savo sukurtą pasaulį, kur galėjau piešti. Tais pačiais metais šeima nupirko man grafinę planšetę – tai motyvavo mane kurti. 2019 metais sužinojau apie dailės klubą „Guboja“. Ten atėjusi supratau, kad dailė yra mokslas, į kurį reikėtų gilintis. „Gubojos“ vadovė ir mano tapybos mokytoja Regina Donbrauskaitė padeda suprasti visus dailės niuansus.

Vėliau, 11 klasėje pajutau, kad noriu susieti savo gyvenimą su menu, o stojant į Vilniaus dailės akademiją man reikia paruošti portfolio. Dalis parodoje eksponuojamų darbų yra iš mano ruošiamo portfolio stojimui...“

Kviečiame aplankyti!